Silloin koko sikalauma ,n. 2000 sikaa syöksyi jyrkännettä alas järveen ja ne hukkuivat ks. Mark.5:1-20.
Ihanaa
7
253
Vastaukset
- Nasse
on tsunamit ja hirmumyrskyt, nuo Jumalan muistutukset siitä että mikkojen saarnat on syytä ottaa tosissaan.
- BUTCHER
Tulisi varmaan Atrian miehillä tippa silmään moisesta laatulihan haaskauksesta!
- Takametsien ajattelija
Jos sinun mielestäsi on ihanaa pilkata asioita joista et mitään ymmärrä ja julkisesti osoittaa olevasi hengellisesti täysin sokea niin ihanuuspisteitä saat tasan 10.
Sehän se on tämän ajan henki. Pyhästä Totuudesta tehdään pilkkaa ja valhetta kumarretaan "jumalana". Jos tietäisit tilasi tekisit asialle jotain, mutta koska olet näemmä tietoisesti valinnut välinpitämättömyyden ja sokeuden en osaa edes sääliä sinua.
Riivaajahenget ovat täysin todellisia. Saatana on täysin todellinen. Enkelit ovat täysin todellisia. Jumala ja Hänen Poikansa Jeesus elävät ja voivat hyvin juuri tälläkin hetkellä. Ja Jumala näkee sinun sydämesi tilan, tuntien sinut paremmin kuin tunnet itsesi!
Sen sijaan sinä luulet olevasi viisas, mutta olet ymmärtämätön. Luulet olevasi hulvattoman hauska, mutta osoitat vaan todellisen hulluutesi.
Tulet vielä tekemään tilin Hänen edessään jota pilkkaat kuten jokainen meistä. Siinä vaiheessa ei paljoa naurata enää, jos olet Jumalan pelastussanomalle vastannut "ei kiitos!" ja käyttänyt elämäsi itsekkyyteen ja vieläpä pilkkaamiseen.
Vastaat varmaankin tähän haukkuen minua ja jatkaen Pyhien asioiden pilkkaamista. Suosittelisin, että pysähtyisit ja alkaisit etsiä Jumalaa nyt kun Hänet on helppo löytää. Kaikki olemme alussa samalla viivalla ja syntisiä, Jumalan kirkkautta vailla, minä en ole siinä mielessä sen kummempi kuin sinäkään.
Mutta, jos käytätkin vapaan tahtosi siihen, että et halua pelastua etkä välitä "paskaakaan" siitä missä sielusi viettää iankaikkisuuden (helvetin pitkä aika!), niin toivon kumminkin ettet jatkossa pilkkaa asioita joista et ymmärrä mitään!
Kiitos.- Nassen
Reiska siteerasi suoraa raamattua, sen ihmeemmin kommentoimatta. Sinä toivotat hänelle kyytiä helvettiin.
Mielenkiintoisen ristiriitaista.
Peelo joka uskoo raamatuun ja toivottaa raamattua siteeraava helvettiin. Mielenkiintoinen on hihhulin logiikka.
Onneksi Saatanat, Jumalat, Jeesukset, Enkelit tms. elävät vain uskiksen aivoissa, kuollakseen kun hihhulin virta loppuu.
Mihin maamme on menossa? Milloin ymmärretään että avohoito ei ole hoitoa? - xzcrtsrew
Nassen kirjoitti:
Reiska siteerasi suoraa raamattua, sen ihmeemmin kommentoimatta. Sinä toivotat hänelle kyytiä helvettiin.
Mielenkiintoisen ristiriitaista.
Peelo joka uskoo raamatuun ja toivottaa raamattua siteeraava helvettiin. Mielenkiintoinen on hihhulin logiikka.
Onneksi Saatanat, Jumalat, Jeesukset, Enkelit tms. elävät vain uskiksen aivoissa, kuollakseen kun hihhulin virta loppuu.
Mihin maamme on menossa? Milloin ymmärretään että avohoito ei ole hoitoa?degeneroitumistaan. Kay hyvin yksiin yleisen brutalisoitumisen kanssa sikojen kaatuessa joukolla jyrkanteelta alas, hee hee.
Minakin rupesin brutaaliksi. Eihan mulla ode edes aapilkkuja tassa vehkeessa. X-fyyrerit ovat varmaan ne poistaneet ... - veikeilyä
Nassen kirjoitti:
Reiska siteerasi suoraa raamattua, sen ihmeemmin kommentoimatta. Sinä toivotat hänelle kyytiä helvettiin.
Mielenkiintoisen ristiriitaista.
Peelo joka uskoo raamatuun ja toivottaa raamattua siteeraava helvettiin. Mielenkiintoinen on hihhulin logiikka.
Onneksi Saatanat, Jumalat, Jeesukset, Enkelit tms. elävät vain uskiksen aivoissa, kuollakseen kun hihhulin virta loppuu.
Mihin maamme on menossa? Milloin ymmärretään että avohoito ei ole hoitoa?Vai että siteerasi se Raamattua ja sinä olet silmäripset pitkällä valmiina vastustamaan. Milloin ajattelit tulla järkiisi?
- en ymmärrä
Sinnehän ne siat hukkuivat, ja se pahojen henkien riivaama pääsi eroon kokonaisesta legioonasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016299
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h814859Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1013122Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302952Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262175Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191566Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371131Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?921130Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311046- 48824