Mulle on parikin kertaa käynyt niin että sen kerran kun haukun jotakin ihmistä oikein ääneen niin tämä kyseinen henkilö onnistuu pelmahtamaan paikalle kuulemaan sen.
-Joku reilu vuosi sitten töissä pidettiin taukoa ja moitin yhtä ranskalaista työkaveria; "se on semmoinen pahuksen ranskalainen sammakonpurija!" Kun tämä tarkoittamani henkilö saapui parahiksi kuulemaan kommenttini , niin muut repesivät ihan täysin, minä yritin pitää pokkaa kun iski pikku paniikki - kyseessä oli kuitenkin tavallaan minuunkin jonkinlaisessa esimiesasemassa oleva henkilö - ja tämä ranskalainen itse yritti mielessään varmaan ranskantaa kuulemaansa lausetta. Hän osaa aika hyvin suomea. Onneksi hän ei kuitenkaan suuttunut pahasti. Nykyään yhteistyömme toimii.
-Lukiossa aikoinaan moitin luokanvalvojaani, kaikkien inhoamaa (ja pelkäämää) englanninopettajaa "korppikotkaksi". Ja kuinkas kävikään. Opettaja pelmahti paikalle. Luonteenlaatunsa oli kuitenkin semmoinen että hän kai otti sen kohteliaisuutena! Olisin kyllä huomannut jos hän olisi suuttunut pahasti - hänellä kun oli tapana "kiusata" oppilaitaan joista ei syystä tai toisesta pitänyt.
Ihmisten nimittelystä
2
1487
Vastaukset
- Töppö
Tuli tuosta opettajan haukkumisesta oma juttu mieleen minkä olen yrittänyt unohtaa. No..sattuipa että mulla oli yläasteella fysikan opena tosi inhottava ja vaativa naishenkilö..kerran käytävällä ollessani oltiin kaverini kanssa pukemassa vaatteita päälle ja aloin haukkumaan tätä kyseistä opea todella paskamaisia sanoja käyttäen..kesken kaiken huomasin että kaverini vääntelehti naamallaan mulle ja kysyin närkästyneenä että: " Mitä, ethän itekkään tykkää koko akasta"
Sitten kun käännyin lähtemään huomasin että tämän "akan" tyttö seisoi selkäni takana todella vaikeana....että mua hävetti..yritin koko loppu kouluaikani vältellä tätä tyttöä. - lovetti
Kätevä tyyppi.
Itse olen kuunnellut ruokalassa erään tyypin takana kun hän selosti minun vikoja ja katselin piruuttani hänen olkapäänsä yli ja kuuntelin lopuksi tökkäsin sitä olkapäähän,koko ruokala repesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen183734Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2223698Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä942649SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot202564Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman182238Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling622219"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita272073Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.131946Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue581778- 901611