Tässä keskustelussa joku käytti nimimerkkinään samaa nimeä kuin minulla on, joko tarkoituksella tai tahallaan. Tietenkään en halua tässä tarpeettomasti tuoda esiin, mikä nimi on kyseessä, mutta kyseinen viesti nosti esiin sellaisia asioita, joita uskovaisen ei ole soveliasta tuoda julki.
En halua tarkemmin kertoa mitä nimeni käyttö aiheutti minulle enkä halua myöskään kertoa, missä tämä tapahtui, mutta kovin ikävää se on.
Siksi toivonkin ylläpitoa poistamaan kaikki viestit, joissa on nimimerkkinä tavallinen nimi ja sukunimi. Toki nimi voi olla kirjoittajan oma, mutta aina voi olla joku samanniminen.
Nimeni käyttö täällä aiheutti ikäviä....
7
1081
Vastaukset
- kaikkia ei tarvitse poistaa
Jos joku haluaa esiintyä omalla nimellään, niin hän osoittaa vain rohkeuttaan, etenkin jos kanta poikkeaa totutusta.
Voit sellaiset viestit missä on oma nimesi ilmoittaa suoraan ylläpidolle poistettavaksi ja varaudu todistamaan jollakin tavalla myös se, että sinulla on ko. nimi. (Jos se on se viesti missä sukunimestä oli vain alkukirjain, niin käsittääkseni sitä ei ole s24:lla velvollisuutta poistaa) - ....................
"En halua... En.. en voi.."
Mikset? Mikset voi sanoa mistä on kysymys niin ylläpidonkin olisi paljon helpompi poistaa haluamasi viestit.
Mitä tämä tämmöinen en,en,en politiikka oikein on. - veetilus
taitaa olla provo tai feikki uskommeko?
- tietää...
Kuka yksi ja sama noitten kirjoitusten taustalla on. Heräskö paniikki,että sut saataisiinkin kiinni noista sairaista jutuista. Häh? Sun kirjotustyylikin on jo täysin tunnistettavissa.
Huomatkaa ilmaisut.. Tarpeettomasti, soveliasta tuoda julki yms.
Ja siis aina joku etu ja sukunimi nimimerkkinä tai toinen niistä lyhennettynä. Erityisesti ruotsin kieliset nimet on tämän tyypin suosiossa.- A.Anonyymi
Pelkään, että minulle aiheutuu taas vaikeuksia, kun nimelläni tuodaan esiin kiusallisia aiheita ja asioita. Olen ennenkin huomannut, että tällä palstalla esiintyy häiriintyneitä ja luulosairaita henkilöitä. Näitä merkkejä on havaittavissa myös sinun viestistäsi, epäilijä. Tällä kertaa onneksi selvisin puhumalla siitä kiusallisesta tilanteesta, josta en tarkemmin suostu kertomaan. Onneksi he vielä uskoivat minua.
- on :D
Suuttuko lahkolaiset kun kyseenalaistit jotakin? Tai joku kyseenalaisti jotakin sinuna? Vaikea arvata missä tapahtui: RY:lläpä tottakai. On varmaan TODELLA ahistavaa elää tuollaisessa lahkossa jossa porukka tulee ku pirun riivaamat pedot päälle jos joku kyseenalaistaa jonkun asian.
Mutta tehän tiedätte: sitähän se lestaadiolaisena eläminen on!- A. Anonyyni
Minä en ollut milläänlailla edellisen viesti takana! Edellinen viesti ei sisällä kantaani milläänlailla! Se en ollut minä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342027Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291091- 69889
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?262774Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65761- 15747
- 83696
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.214683- 26674