Timo Soini verkko KARJALAISESSA...

14

684

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PerusS-kenttäjyrä

      Näkemyksiä Perussuomalaisten toiminnasta

      Perussuomalaisten on politiikassa oltava mahdollisimman tehokkaita, aikaansaapia, määrätietoisia, taistelutahtoisia ja neuvottelukykyisiä. Näin voi jokainen Perussuomalainen kenttäjyrä olla tyytyväinen itseensä ja tasapainossa itsensä kanssa.

      Politiikassa toki on tarkoitus saada Perussuomalaisia ajatuksia läpi puolueen ideologian hengessä, eikä mennä sen tuulen mukana, mikä milloinkin sattuu olemaan Median markkinoima päivän henki ja tunnelma. Tuuliviiriksi nimitetään tuulen vietävissä olevaa. Vihreä Tuuliviiri on levittäytynyt ympäri Suomen varoittavana esimerkkinä.

      Oman henkilökohtaisen edun tavoittelu ei kuulu kunnon poliitikon toimenkuvaan, vaan hallitsevana ajatuksissa on puolueen linjan sisäistäminen ja näin ollen johdonmukainen, looginen ajattelu ei onnu, vaan suunta on selkeä. Perussuomalaisen on helppo pysyä sanojensa takana ja meillä Perussuomalaisilla on mahdollisuudet saada näkyvää aikaiseksi heikompien ja huonompiosaisten hyväksi.

      Toiminnassa on oltava mukana niin aivoja kuin sydäntäkin, jotta uskottavuus ja mielenkiinto politiikkaan ja politiikkoihin säilyy. Näin voit olla tyytyväinen itseesi ja puolueellekin kunniaksi. Luonnnollisestikaan semmoinen ei voi miellyttää vanhojen puolueiden jäseniä eikä ole tarkoituskaan.

    • Maalarimestari

      Varmasti hyvää asiaa. Olen kuullut tuttavapiirissä, että Soini on kyllä huomattu. Järkevä ja selkeäsanainen. Aivan kuten tuossa jutussakin sanotaan, kysymys on siitä, että ihmisillä olisi selkärankaa äänestää omien mielipiteittensä mukaista ehdokasta. Minä olen valintani tenyt- Ääni menee etelän miehelle, joka ymmärtää muutakin siis Soinille.

    • Karjalaismies

      Mustakin hyvä juttu. Karjalainen on ykköslehti! Harvoja lehtiä missä ei kirjotella huonosti Soinista.
      Harmitti kun en ollut itse paikalla kun Soini puhu. Emäntä oli siellä ja piti siitä Sonin puheesta.

      Suomi tarvitsee takaisin itsenäisyyde eli pois eusta. Samoin Suomen markka takaisin.

      • lehti ...

        raportoi Soinin vaalikiertueesta Kauhajoella mutta Kim il Hokkasen Ilkka-lehti EI!!!


    • löytyy

      Yhtä hyvin ruokittuja ja ylipainoisia. Ei noin ylilihavalla tule olemaan koskaan karismaa. Ei mikään ihme ettei Karjalaisen jutunkan mukaan PS:n joukossa ole liiemmälti nuoria naisia.

      • Ahtisaari ...

        ja puolue on vasta juurtumassa ja muodostamassa peruskannattajaryhmää

        Perussuomalaisethan on ainoita joihin tulee lisää jäseniä koko ajan ...


      • fasistille nokkaan

        On Soinilla varaa syödä ja itsehäb tuo mahansa kantaa. Pikkusieluinen fasisti nakkelee herjojaan


      • naiset äänestävät

        "Ei mikään ihme ettei Karjalaisen jutunkan mukaan PS:n joukossa ole liiemmälti nuoria naisia."

        Ne äänestävätkin Ville Valoa ja muita "söpöliinejä"


    • tietäjä2

      tolla miehellä... ehkä ekalla kierroksella äänestän häntä ja toisella sitten Halosta ja demarimafiaa vastaan ennen. Muistakaa demarien tavoite: rakentaa sosiaalidemokraattinen EU (elikkäs) EUvostoliitto. Demarien ollessa hallituksessa pienyrittäjyys ja paikallinen yrittäjyys on vajonnut alaspäin ja politiikka suosii isoja yrityksiä ja yritysketjuja, jotka lopulta on helppo valtiollistaa EU:n johdon alle. Uskon, että Niinistö saisi muutosta aikaan myös pienempien yritysten eduksi.

      Ps. Sosialismi on rikos yhteiskuntaa vastaan (Lause omaksuttu joltakin järkeviä mielipiteitä omaavalta suomi24-palstan kirjoittajalta)

    • eu.kansalainen
      • pohdittavaksi

        Timo Soini on erinomainen ehdokas. Hän tuo keskusteluun tärkeitä näkökulmia. Ne ovat vakavia asioita, vaikka niitä pilkataan.

        Jopa Brysselissä herätään (eu-kansalainen edellä), kun Soini puhuu Joensuussa. Se on hyvä asia. Brysselissä elää iso joukko suomalaisia verovapaina kohtuuttomien etuuksien nauttijoina ja Suomen kansa maksaa. Suurherrojen eu-autokuski saa siellä palkkaa enemmän kuin suomalainen kansanedustaja.

        EU on erittäin ongelmallinen. Se on tuonut hyvää ja vakautta, mutta nyt se on kääntynyt sekä itseään että jäsenmaitaan vastaan. Erityisesti reunavaltiot ovat joutuneet vaikeaan asemaan.
        Pelkällä EU-myönteisellä selittelyllä ei enää voida ohittaa totuuksia.

        Kaikki ongelmiemme syyt eivät ole EU:ssa, vaan paljon on syytä siinä, että Matti Vanhanen on onnettoman saamaton ja avuton EU-politiikassa. Suomi on Vanhasen aikana marginalisoitunut ja astunut syrjään. Vanhasesta ei ole kansanjohtajaksi.
        Tarja Halonen on antanut kaiken tapahtua.
        Sauli Niinistö on niin äärioikeistolainen suuren rahan renki, että hänestä ei ole suunnan muuttajaksi.

        Vain Soini puhuu asiaa, mutta ei hänellä mahdollisuuksia presidentiksi ole. Silti ensimmäisellä kierroksella hän on hyvä vaihtoehto mielipiteenilmaisukanavana.

        Mainio juttu tuo Karjalaisen kirjoitus.


    • Totuutta kansalle jos kelpaa

      Timo Soini on vaalien ainoa todellinen vaihtoehto.Saa nähdä monelleko se kelpaa. Minä äänestän Timo Soinia.

      • Soini ...

        jos haluaa muutosta nykymeininkiin!


    • Tyylitaju

      Näin Naisena... hmmm... katselin miehen housuja.
      Ei ole edeshousujensa mittainen. Lahkeet kuin isoisältään lainattu, ainakin 10 cm liikaa!

      Presidentiksi halajavan olisi edes osattava Pukeutua! Mutta, hän kyllä Tietää, ettei ole kuin hamuamassa ITSELLEEN uusiksi paikkaa eduskuntaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4592
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3403
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      41
      1438
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1353
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1206
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1102
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      998
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe