Stallarit?

Tepolta

Näyttää, että kaikki EU:n vastustajat ovat punapalokommareita. Aina vedotaan suurpääoman etuihin tai ties mihin, ja jotain kautta halutaan sosialisoida näitä varoja muistuttaen suomalaisten köyhyydestä. Omistuksen kunnioittaminen on kehityksen ehto.

Kavereillanne ei Neuvostoliitossa ollut sitä oikeutta, joten katsokaapa mihin se johti.

4

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näyttää siltä että ne jotka vastustavat eu:ta ovat kauempana kommunisteista kuin ne jotka kannattavat. Eu:n kannattajissa ja menneen ajan kommunisteissa on yhteinen piirre.

      Molemmissa on porukkaa jonka mielestä on ok jos päätäntävaltaa maan asioista siirretään ulkomaille.Ja kun mennään Puolaan huomataan että 80-luvun kommunistit ovat paljon innokkaampia eu:n kannattajia kuin silloin kommunisteja vastaan nousseet solidaarisuuden aktivistit.

      Eli eu:n vastustajat eivät ole viemässä päätäntävaltaa maan ulkopuolella, eivät ole maanpetoksella vieneet maata Eurostoliittoon vaan kannattajat.

      • eu-kansalainen

        Maanpetos ja maanpetos... tuo on tuota Hakalehdon epätoivoista räksytystä...

        Eipä kansa äänestänyt maanpetoksellisia puolueita pois ja VSL:a valtaan kun sillä oli siihen mahdollisuus.

        Varmasti n. 500 000 - 800 000 suomalaista katseli vaalitenttejä, missä Hakalehto toi hyvin selvästi esiin omat mielipiteensä.

        Mutta missä on VSL nyt? Vaippojako vaihtamassa =)?


    • ja pahasti

      mitäs jos menisit korjaamaan sitä Corollaasi

    • fin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      934
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      888
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      718
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      675
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      477
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe