Pete on päässyt kokoajan tuomareiden avustuksella ja jatkoon, ja miksi? Koska Kim Kuusi ja Pete ovat tuttuja jo golfkentiltä! Hyväveli kerho toimii idolsissakin.. Ja näyttää että snobit on nykyään in.
Pete päässyt jatkoon suhteilla
No snob
122521
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Pete oli kaikkien tuomareiden mielestä illan paras vai onko se kaikkien tuomareiden golf-kaveri?
herää pahvi
Pete voittoon!
Mitä luulet onko sillä vaikutusta että Pete on golfkaveri tuomariston puheenjohtajan kanssa? Kuvittelitko että muut viitsivät haukkua pj:n golfkamua???
toi oli jo aika kateellisen puhetta. pete oli eilen ihan ylivoimanen, äänestin heti kakskertaa. ei oo ollu ennen mikään suosikki, mutta parantanu kokoajan. loistava eilen ! :)
asia niin?suhteillako ainoastaan pääsee pitkälle??ihan missäpäin suomea tahansa?
Näin on. Jos tosiaankin pelkkä eilinen esiintyminen otetaan huomioon, olisi Pete taidoiltaan aivan ylivoimainen voittaja. Näissä skaboissa taitaa kuitenkin nuo muut jutut olla vähän turhankin ratkaisevia. Toivon, että paras voittaa!
väärässä Peten suhteen. Ihmettelin kovasti, miksi tuomarit valitsi sen jatkoon, mutt näissä finaaleissahan se on ollut oikeestaan paras...ja ainut, joka on pystynyt ylittämään itsensä tosta porukasta! Se on ihan kunnioitettava saavutus jo sinänsä...varsinkin, kun koko finaalin taso on ollut kyllä aika suuri pettymys itselleni!
En kuiteskaan pidä Peteä minään erityisen hyvänä Idols-ehdokkaana. Kyllä kuiteski Pete on jatkopaikkansa ihan täysin ansainnut!
Muutenkin tämä espoolainen Löfkulla Golfin hienostogolfseuran jäsen on saanut aina mitä haluaa, ja nyt haluaa sitten mainetta ja ihailua..
Kim Kuusella tasoitus taitaa olla jotakin 27 eikä näköjään ole muutenkaan tyhmä. Mies on tehnyt fiksusti kun saadaan kerrankin kunnon voittaja, eikä mitään perussuomalaista tyyltöntä tyhjätaskua. Kun on kasvanut oikeissa piireissä osaa myös käyttäytyä niin kuin voittajan kuuluukin. Ei tuonne mitään perusjamppa Jani Wickholmeja kaivatakaan, tai trukkikuski mikä sen nimi oli..
Kim Kuusi on varmaan sitten äänestänyt satoja kertoja saadakseen Peten jatkoon osioissa joissa kansa on saanut äänestää jatkoon menijät?
Voi voi ja voi kuinka paljon on maailmassa kateellisia ihmisiä. Uskompa, että ihan tavalliset ihmiset, Peten fanit ovat häntä äänestäneet. Kyllä se vähän niin taitaa olla.
Suomi on pullolaan huonon itsetunnon omaavia johdateltavia ihmisiä, jotka uskovat ennemmin tuomarita kuin omia silmiään ja korviaan.
Peteä kuunnellessa ihmisen päässä pyörii ajatus, että mitähän tuomarit tästäkin mahtaa tykätä, ja sitten kun kehuja tulee niin ajatellaan, että juuri noin minäkin ajattelen.
Suomalainen ei uskalla näköjään ajatella itse, vaan antaa tuomareille juuri sen mitä haluavatkin, eli Pete jatkoon ja Kim Kuusi saa pitää golfkaverinsa pelissä mukana.
Siis mitä, tunteeko kim ja pete toisensa entuudestaan? No just, on tää niin väärin.
voi herran jestas sentään..
mulle on ainakin se ja sama mitä joku tuomari sanoo jollekin ja mitä ei. en perusta ääniäni siihen, eivätkä varmaan monet muutkaan äänestäjät..
mietitäänpäs hetki viime kertaista idolssia.. tuomarit mollas tuiskua melkeen joka kerta finaalissa esitysten jälkeen.. silti hän pääsi jatkoon joka kerta. ei tullut idolssia ehkä, mutta ei kyllä pudonnutkaan sen takia, että tuomarit ei tykänny..
että mitä väliä sillä nyt sitte on.. pelaa vaikka golfia presidentin kanssa. aika sama.
äänellä ja persoonalla pärjätään idolssissa. ei golftaidoilla. piste.