Kiina-ilmiö tämäkin

Tarja Halonen 21.11.2005: "Nokia on Kiinan suurin veronmaksaja". Ja tähän asti kun olen luullut, että Nokia on SUOMEN suurin veronmaksaja.
1114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mummu puhuu mitä sylki suuhun tuo, hän näyttää jo olevan syyntakeettomassa tilassa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Tarja Halonen 21.11.2005: "Nokia on Kiinan suurin veronmaksaja". Ja tähän asti kun olen luullut, että Nokia on SUOMEN suurin veronmaksaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu