Vaimot vaihtoon 20.11.

Olipas tosi mukavat pariskunnat tässä ohjelmassa. Nyt tuli oikein hyvä olo tästä jaksosta.
73058
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No niin kyllä oli.Ensimmäistä kertaa tuntuivat olevan ihan normaaleja ihmisiä, eikä siivous-tai muita hulluja.

Äänestä
  • Juu tavallisia olivat, ei ollut mitään SHOCKING DRAMA kohtauksia, mutta silti huippu jakso. :)

    Äänestä

Oliko tämä se jakso, jossa toisessa perheessä oli jo melkein (vai jo?) aikuinen poika? (Tytärhän asui jo muualla) Sinällään jakso oli mukava, kun ei ollut sen kummempaa draamaa, mutta ihmetytti kyllä se poika, joka ensimmäistä kertaa elämässään pyykkiä pesi... huh... Tainnut äiti tehdä kaiken pojan puolesta :)

Äänestä
  • Helsinkiläisessä perheessä oli vain yksi poika. Tyttö, joka tosin myös asuu Helsingissä, on laihialaisen perheenäidin vanhin tytär.

    Äänestä

  • Kynä kirjoitti:

    Helsinkiläisessä perheessä oli vain yksi poika. Tyttö, joka tosin myös asuu Helsingissä, on laihialaisen perheenäidin vanhin tytär.

    se laihialaisen tyttö oli sen ring a lingin naisjuontaja.. vai katsoinko ihan väärin?:)

    Äänestä

  • tilulilu kirjoitti:

    se laihialaisen tyttö oli sen ring a lingin naisjuontaja.. vai katsoinko ihan väärin?:)

    Niin minunkin mielestä se laihialaisen aikuinen tyttö oli tämän entisen ring a lingin juontaja...Tai ainakin ihan älyttömästi sitä muistutti, vähntään sukua ovat kyllä keskenään.Pähkäilin aikani, et miks näyttää niin tutulta ja sit tuli se mieleen..

    Äänestä

kerrankin todellakin saattoi hyvillä mielin katsella ohjelmaa kun ei jäänyt ahdistus painamaan. Kyllä ainakin pari aikaisempaa jaksoa on saanu mut aivan äimän käkenä ihmettelemään että voiko olla todellista!Esim. perhe-elämä johon ei mahdu kuin siivous, siivous sekä rikkaimuri!Ai niin unohdin minuutintarkan aikataulun ja nälkiintyneen äidin!Ei varmaan montaakaan vuotta mene kun tyttäretkin kieltäytyy syömästä! kannattaskohan keskittyä niiden lasten hoitamiseen hoivaamiseen sen alituisen kuuraamisen sijasta!!
ja sitten sarjassamme työtön shoppailu/tv- maanikko!Rouva vois joskus shoppailla itselleenkin sekä miehelleen vaatteita!Huh huh kyllä löytyy meidänkin maasta kaikennäköisiä eläjiä!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naurava kulkuri kirjoitti:

Olipas tosi mukavat pariskunnat tässä ohjelmassa. Nyt tuli oikein hyvä olo tästä jaksosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu