katri on superlahjakas laulaja, taivaallinen, briljantti, talentti, kaunis ja söötti, nerokas, luontainen esiintyjä, mahtava tunteiden tulkitsija ja luonnonlahjakkuus.
Äänestämme ehdottomasti Katria.
Isi, äiti, siskot ja veljet sekä serkut ja muut sukulaiset.
Katrissa on VOIMAA!!!
:)
Äänestämme ehdottomasti Katria.
Isi, äiti, siskot ja veljet sekä serkut ja muut sukulaiset.
Katrissa on VOIMAA!!!
:)
Vastaukset 11
Vanhimmat
En ole seurannut muuten koko ohjelmaa, mutta katsoin sen alkukarsinnan jossa Katri oli. Ja
"taivaallinen, kaunis ja söötti"
olivat sopivia adjektiiveja kuvaamaan häntä. Ja toinen kerta kun katsoin ohjelmaa oli viime Sunnuntai. Yök. Kauniista tytöstä oli tehty kilon pakkelinaamiolla täysin mitäänsanomattoman näköinen. Eli tässä tuli hyvin esille se vanha laulu joka meni jotenkin "heitä meikit menemään, tai kuolen ikävään"
Eli totally upeasta tytöstä, johon rakastuin ensisilmäyksellä, oli saatu tehtyä naamiolla täysin mitäänsanomattoman näköinen tusinalärvi.
Katrissa on jotain suurta,Katrissa on jotain mystistä.Katsokaa sen ilmeitä laulaessa se on jotain ihanaa.Superhyvä.
katri on kaunis ja lahjakas...samoin agnes.. mun mielestä idols-kisan loppusuora tulee olemaan. kova epäilen että lopputaistelu käydään agneksen ja katrin välillä..
"Katrista idols 2005 satavarma!"
Itsekin olin tuosta varma siinä vaiheessa kun oltiin vasta karsinnoissa ja Katri lauloi, minulle edelleenkin tuntemattoman, suomalaisen kappaleen pienosävellyksellä.
"katri on superlahjakas laulaja"
Ehkä sittenkin vain lahjakas, tai ainakin laulaja. Hän pystyy laulamaan, se on totta. Hän ei ole ehkä kaikissa musiikkilajeissa mestari. Kisoissa on ehkä yksi tai useampiakin laulajia. Fainaal kauntdaauun... aikamoista piipitystä, ei millään pahalla.
"taivaallinen, briljantti, talentti,"
Mielipiteitä on monia.
"kaunis ja söötti"
Mielestäni hän OLI kaunis ja söötti siihen saakka kun koneisto otti hänet hampaisiinsa ja teki hänestä aikuismaisen tuotteen johon näemmä kuuluu huorahtava ulkonäkö valtavan meikkikerroksen alla ja kampaus joka nostaa muidenkin hiukset pystyyn. (Pahoittelen termistöäni mutta mielestäni hänen ulkoinen olemuksensa on muuttunut 100% mauttomaksi)
"nerokas"
Tuo kaipaisi jo hieman perusteluja että missä mielestäsi tämä nerokkuus on tullut esiin, ja missä muodossa.
"luontainen esiintyjä"
No esiintyjä ainakin, siitä olemme samaa mieltä.
"mahtava tunteiden tulkitsija ja luonnonlahjakkuus"
Kuten sanoin, mielipiteitä voi olla monenlaisia.
"Äänestämme ehdottomasti Katria."
Me taas emme äänestä sillä idols-kilpailu ei sittenkään ole mielestämme niin tärkeä asia että uhraisimme almamedialle rahaa tuon asian vuoksi.
"Katrissa on VOIMAA!!!"
On toki, määrästä ei ollut puhetta.
kerrankin erilainen idoli...sellanen joka laulaa epävireisesti ja on niin ylpee ettei kota enää huomaa muita. ällööö. hiukan noussu katril kusi päähän.
on se söpö..
Epävireisesti laulava idoli meillä jo on: Hanna Pakarinen. Lisäksi hän oli täysin tavallinen trukkikuski ennen idolisoitumistaan.
Katri puolestaan laulaa todella kauniisti. Final Countdown meni hieman huonosti, mutta kyllä senkin läpi kuuli sen soinnun joka Katrin äänessä on. Toivon hänen menestyvän, sillä haluan todellakin kuulla levyltä hänen lauluaan.
hieman huonosti... aika lievästi sanottu, se kuulosti ihan kaamealta, enpä taida enää häntä äänestää. rokki on kuiteski se kaikista tärkein... kuka tahansa osaa laulaa poppiii
Sen Pisteen jälkeen en aukoisi mitään epävireisyydestä tms. Joka kerran tulee kyynel silmään kun sitä kuuntelee videolta... Mahtavaa että se saadaan levylle se biisi. Uskomaton tulkinta, ihan toisesta maailmasta. Sen jälkeen annan anteeksi ihan kaiken (vaikka ei se tehottomuus noissa finaalibiiseissä ole Katrista ollut kii vaan huonosta äänitarkkailijasta).
Kyllä hemmetti soikoon oisin itse niin nokka pystyssä jos olisin noin upea. Nousis varmasti hattuun, myönnän sen. Onneksi hänellä on jalat maassa.
Katri vaan on paras eikä sitä muuta edes se, että se putoaisi. Se on jo tähti
Stellan piste kappale kuulostaa upealta alkuperäisten esittäjien tulkitsemana, tosin se on niin kaunis ja herkkä kappale, että sulattaa jokaisen sydämen vaikka mörökölli sitä laulais, joten ei katrissa mitään valovoimaista ainesta ole. Katri on tavis, keskivertolaulaja, tosin epävireinen. Luonteeltaan koppava ja ylimielinen kun pääsee kahvilasta parempiin rahoihin kiinni.
Ei persoonallinen, ei huippu esiintyjä vaan samanlaisia on karaoke baarit pullollaan, käykääs katsomassa jos ette usko. Tosi paljon parempi äänisiä ja kauniinpia sekä suloisempia kulkee karaokebaareissa vapaana!
Ilkka Jyrää! Katrilla nousi pisu päähän vaikkei ole edes aihetta, voi voi..
otsikossa kaikki oleellinen siitä nuotin vierestä laulavasta kanasta.