Juudas Iskariot tarvittiin Jeesuksen kavaltajaksi, ja kun hän oli tekonsa tehnyt, sanotaan Raamatussa että hän meni omaan paikkaansa.
Ateistit on luotu tietysti sitä varten, ettei Juudaksen tarvitsisi yksin kärventyä helvetissä, vaan ateistit tulevat sinne Juudaksen kanssa käristymään iankaikkiseen tuleen.
Ateistit on luotu tietysti sitä varten, ettei Juudaksen tarvitsisi yksin kärventyä helvetissä, vaan ateistit tulevat sinne Juudaksen kanssa käristymään iankaikkiseen tuleen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Helvetissä käristyvät myös ilkeämieliset, eli tervemenoa sinäkin sinne samaan saunaan.
...että uskova voisi tuntea ylemmyydentuntoa edes johonkin!
Se on vähän sama juttu kuin että miksi Opel-automerkki on keksitty?
No siksi, että sokeille piti löytää autotehtaassa jotain hommia ja toisaalta Fordin ei aina tarvitsisi aina olla se huonoin auto...
Jos ateistin loikin itse piru? Onko se mahdollista?
..koska Jumala loi kaikki ihmiset (siis ateistinkin) omaksi kuvakseen.
Voidaanko tästä päätellä, etä Jumala onkin ateisti?
Jumala ei ole kuonut ketään ateistiksi.
Kaikki ihmiset ovat siis uskovaisia syntyessään, mutta pahat ateistit käännyttävät heidät?
uskovat syntyessään(lapsenusko), mutta jotkut etäänyvät uskosta, Jumalasta, muista ihmisistä ja itsestäänkin. Lopulta ateisti hylkää itsensäkin. Niinpä ateistin osa on lopulta totaalinen ja lohduton yksinäisyys, tyhjyys ja toivottomuus.
Tiedän omasta kokemuksesta mihin ateismi lopulta johtaa. Olen itse käynyt lähes loppuun sen "tien".Ateismi johtaa täydelliseen tyhjyyteen, tunteiden kuolemaan, ja lopulta myös täydelliseen itsetuhoon. Ateistisen ajatteluni jäljiltä olin kuin elävä kuollut, zombie. Mikään ei koskettanut sisintäni, mikään asia ei herättänyt mitään tunteita. En tuntenut iloa, en onnea, en surua, en rohkeutta, en pelkoa, en tuntenut yhtään mitään. Kaikki oli täysin yhdentekevää. millään ei olllut mitään väliä, eikä mitään merkitystä. Olin käytänöllisesti katsoen kuollut. Ruumiini vain oli elossa. Harrastin säännöllisesti itseni viiltelyä, ja silpomista, että olsisin tuntenut edes jotain. Siihen pisteeseen oli ateismini minut vienyt.
Mutta, teidän myös että tuollaisesta tilanteesta on ulospääsy. Tiedän että itsetuho ei ole ainoa vaihtoehto, eikä todellakaan paras vaihtoehto. Ateismista on mahdollisuus päästä vapaaksi.
Mutta kuitenkin, minun on myönnettävä, olen joutunut kärsimään paljon ateistisen ajatteluni ja elämäntapani vuoksi. Olen kärsinyt täysin oamsta syystäni. Uskisten minussa herättämä viha, on pientä lastenleikkiä sen rinnalla mitä hirveyksiä olen ateismini takia itselleni tehnyt. Siksi haluankin varoittaa muita ateisteja, että heidän ei tarvitsisi kärsiä, niinkuin minä olen kärsinyt.
Pyydän: HYLKÄÄ ATEISMI, ÄLÄ TAPA ITSEÄSI!
reipasta ja kirkasotsaista KRISTILLISTÄ puhetta!
... suorastaan uhkuu aito kristillinen älyllisyys ja oman tietotason ulkopuolella olevien asioiden ( alkaen tulensytytämisestä!) selkeä ymmärrys.
Tunnen oikein pyhän sanoman virtaavan noista sanoistasi. Olet varmaankin todella kauan pohtinut päästäksesi noin vakuuttavaan loppupäätelmään.
Onneksi Jumala loi meidät Juudaksen seuraksi. Muutenhan maailmassa olisi epätasapaino, Juudas yksi helvetissä. Olisi ollut jo 2000 vuotta.
kyllä se siitä !!
Ja jos vaivat jatkuvat, ota yhteyttä lääkäriin.