Mondeon kauko-ohjattava keskuslukko

Onko kellään tietoa miten saa kauko-ohjauksen taas pelaamaan, kun siitä loppui patterit ja uusilla ei ruvennut toimiin vaikka avain koodattiin liikkeestä saaduilla ohjeilla? Koetaulussa oleva led valo reakoi kyllä koodaukseen, mutta mitään muuta ei tapahdu.
4697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Saitkohan liikkestä ohjeet oikeaan ohjaimeen? Tarkoitan, että vanhemmissa on käytössä infrapunaohjaus ja uudemmissa radiotaajuusohjaus ja avaimen ohjelmointiin on tietysti eri ohje. Käy katsomassa mirez.co.uk, siellä on tähän hyvät ohjeet.

Äänestä
  • Suomenkieliset ohjeet tarttis hän.

    Äänestä

  • ggrr kirjoitti:

    Suomenkieliset ohjeet tarttis hän.

    sitä tarpeetonta elektroniikkaroskaa... jne.

    Äänestä

  • mar44u kirjoitti:

    sitä tarpeetonta elektroniikkaroskaa... jne.

    Älä sinä Siro jaksa aina olla olevinas jotain....Mee vaikka välillä ruuvaamaan sitä BX.sääsi.Tai mikä Ranskanpulla sulla ikinä onkaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ggrr kirjoitti:

Onko kellään tietoa miten saa kauko-ohjauksen taas pelaamaan, kun siitä loppui patterit ja uusilla ei ruvennut toimiin vaikka avain koodattiin liikkeestä saaduilla ohjeilla? Koetaulussa oleva led valo reakoi kyllä koodaukseen, mutta mitään muuta ei tapahdu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu