Tää on arveluttavaa Peten kannalta

Kim Kuusi on sanonut aiemmin, et hänen mielestään pitäis poika voittaa. Ja Kim Kuusi myös on innokas golffaaja. Mikä Pete sit on?Hups, golffaaja... Ja nyt alettiin sopivasti loppumetreillä liputtaa Peteä, joka on tahallaan pidetty hieman sivussa, ettei naama kulu. Ei mitään Peteä vastaan, tosin en sitä koskaan oo äänestänykkään, mulla on ihan eri suosikki. Mut tää vaan kiinnittää huomiota, et onko takana joku suunnitelma ujuttaa kuitenkin tuomareiden haluama henkilö voittoon? Sitä paitsi Pete sai omassa semifinaaliryhmässään vaan 9% kannatuksen, mut tuomarit halus sen finaaleihin. Ottakaa kantaa.
6838
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kantaa: Pete on yksinkertaisesti hyvä, kestää sitä sitten heikkohermoiset epäilevät Tuomaat tai ei!

Jos et näe Pete miten huimasti Pete on kehittynyt sarjan aikana, oot vain yksinkertaisesti sokea.

Kuinkahan monta yhteistä harrastusta Petellä on Jonen kanssa?

Äänestä

Petellä oli omassa semifinaaliryhmässään vain 6 %:n kannatus, ei 9 %:n.

Äänestä

Katopa konnaa, kun olen äänestänyt Peteä alusta asti enkä ole tiennyt, että mies harrastaa golfia. Hui mun serkkukin pelaa golfia. Äänestääköhän se Peteä. Se taisi tykätä silti siitä Hennasta, vaikkei tyttö golfaakaan... Tää on taas tätä.

Tuomaristo on liputtanu katrin puolesta jonkin aikaa, mutta kun ne huomasi, ettei tyttö osaa ollenkaan laulaa, vaan vetää nuotin vierestä, niitten oli pakko tulla oman etunsa vuoksi pois huonon laulajan takaa. Ovat tuomarit kommentoineet ihan rehellisesti, jos joku on ollut huono tai joku hyvä. Näkihän sen vaikka Ilkastakin, kun tuomarit sanovat, milloin menee yli ja milloin onnistuu. Sama koskee muitakin laulajia.

Äänestä
  • Pete on näyttänyt olevansa idols-ainesta!

    Äänestä

puolivuotta Linnaa ole paikallaan, niin saa poika vähän ajattelemisen aihetta, mutta toisaalta epäilen hieman että, onko kyseessä sittenkin jonkinasteinen "tuomaripeli", mutta yhdestä asiasta voidaan olla satavarma siitä että, Idols on Tv - historian paras ohjelma, ja mitä niihin ohjelman juontajiin tulee, niin taitavat olla aivan puhtaasti H.P - pohjalta siellä ?

Pete varmaan voittaa kaikki, niin Tuomarit, Jukka on kyllä kysymysmerkki, ja katosjat kuin yleisön, mutta tullaan siihen asiaan ja H.P - asenteeseen sitten kun mennään

mutta, nyt kysymys kuuluukin koska mennään ja minne

ja H.P - asnne on vähän kuin Eminem asenne

Viikonkysymys kuuluu: kuka voittaa Valioliigan maalikuninkuuden

Viime viikon kysymyksen vastaus: ja mitä tulee vastaukseen, niin on jo matkalla sinne, mutta unohtui vain sanoa minne pitää mennä

Pelimiehenveto oli kyllä laittaa Matti Nykänen laulamaan, ja mitä tulee laulettavaan biisiin, niin antaa olla

Vaihtoehtojahan on, Hanoi Rocksin tuotanto lopusta alkuun ja mitä tulee Matin & Tepon tuotantoon (yleisö melkein nauraa),niin aika hiljaista on pidellyt

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuomaripeliä kirjoitti:

Kim Kuusi on sanonut aiemmin, et hänen mielestään pitäis poika voittaa. Ja Kim Kuusi myös on innokas golffaaja. Mikä Pete sit on?Hups, golffaaja... Ja nyt alettiin sopivasti loppumetreillä liputtaa Peteä, joka on tahallaan pidetty hieman sivussa, ettei naama kulu. Ei mitään Peteä vastaan, tosin en sitä koskaan oo äänestänykkään, mulla on ihan eri suosikki. Mut tää vaan kiinnittää huomiota, et onko takana joku suunnitelma ujuttaa kuitenkin tuomareiden haluama henkilö voittoon? Sitä paitsi Pete sai omassa semifinaaliryhmässään vaan 9% kannatuksen, mut tuomarit halus sen finaaleihin. Ottakaa kantaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu