uskovaisista

uskokoon ilkka ja henna, mihin tykkäävät, mutta henna lähteköön kotiin rukoilemaan ja ilkka saa uskoa vielä olevansa jatkossa.. kokonaisuus ratkaisee. tekopyhät siis vek ja satkoon ne, jokka ei uskoansa tuputa koko kansalle. halleluja
6368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

surkimuksia. Rukoilkaa! Apu tulee ylhäältä.

Äänestä

tähänkään asti tuputtamista ollut jos näyttää värinsä! Vai onko se tuputtamista jos joku heviäijä pitää pirun kuvaa paidassaan ja kertoo intresseistään? Kumma kyllä se EI ole tuputtamista, miksi sitten uskovaisia syytetään tuputtamisesta??? Kertovathan nykyään homot ja lesbot ja muslimit ja ateistitkin avoimesti elämästään ja ajatuksistaan. Kumma on jos uskovaisilta ainoina yhteiskunnassa yritetään tukkia suu.

Kerro sinä tai joku muu onko se tasa-arvoa ja ylipäätään nykyaikaa! Kysyn vaan, kaikella kunnioituksella myös sinua, ateisti, kohtaan.

Eiköhän syynä olekin se että Jeesus ja Jumala pelkkinä sanoina ovat loukkaukseksi tietyille ihmisille (ihan niinkuin Raamatussa sanotaan).

PS. Jättäkää lukematta sulkeissa oleva, jos se loukkaa jotakuta.

Äänestä
  • mun mielestä sun jutussas oli kyllä perää, oon samaa mieltä.

    Musta se vaan oli niin huvittavan näköstä, kun Henna eka laulaa hallelujaa ja sit heviosastolta valittee enkeli-laulun. vois se normaalejaki kipaleita mun mielestä laulaa, niin se ei tuntus niin tuputtamiselta

    Äänestä

Ateistit ne kotiin lähtee. Aamen.

Äänestä
  • mä oon ite vasta 13, luen Raamattua ja uskon Jumalaan.
    mitä pahaa siin on? kuulkaas jos jollain satanisteil on pentagrammeja paidoissa ni sekö ei oo tuputtamista?! miks aina kristinuskosten suut pitää tukkia? ei ol tehty mitää pahaa!
    aamen.

    Äänestä

  • selvä. kirjoitti:

    mä oon ite vasta 13, luen Raamattua ja uskon Jumalaan.
    mitä pahaa siin on? kuulkaas jos jollain satanisteil on pentagrammeja paidoissa ni sekö ei oo tuputtamista?! miks aina kristinuskosten suut pitää tukkia? ei ol tehty mitää pahaa!
    aamen.

    Miten uskovaisuus nyt liittyy laulukilpailuun?
    Ja mun mielestä kukaan ei oo tuputtanut mitään.
    Ihan outoo meininkiä täällä. En tajuu...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ateisti kirjoitti:

uskokoon ilkka ja henna, mihin tykkäävät, mutta henna lähteköön kotiin rukoilemaan ja ilkka saa uskoa vielä olevansa jatkossa.. kokonaisuus ratkaisee. tekopyhät siis vek ja satkoon ne, jokka ei uskoansa tuputa koko kansalle. halleluja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu