"Sitran yliasiamies Esko Aho siirtyy väliaikaisesti EU:n palvelukseen. Hän tekee unionin tiede- ja tutkimuskomissaari Janez Potocnikin pyynnöstä selvityksen EU:n kilpailukyvystä, komissaarin tiedottaja Antonia Mochan kertoo STT:lle."
Miten tämä on mahdollista? Onko kaikki tosiasioista kirjoittelumme näillä palstoilla Esko Ahon täytellisestä epäpätevyydestä kaikilla elämän alueilla ollut turhaa. Olisikohan kirjoitettava englanniksi, voisiko joku auttaa.
Tuho Aho EU:n töihin!
9
339
Vastaukset
- päivää!!!
Onkohan se sitten EU:n loppulaskenta alkanut ....kele!
- veliesko
että Suomessa ja EU-ssa viisaus lisääntyi keskimäärin nyt?
- Suomessa,
muuta Aho = tuho. Näin näen eskoseni
Suomessa, kirjoitti:
muuta Aho = tuho. Näin näen eskoseni
Se on MIES, joka pystyy muuttumaan mielipiteiltään
yhteiskuntaa hyödyttäväksi.
Mielestäni Esko Aho näyttäisi tähän pystyneen!- mozes
capt.cöpenick kirjoitti:
Se on MIES, joka pystyy muuttumaan mielipiteiltään
yhteiskuntaa hyödyttäväksi.
Mielestäni Esko Aho näyttäisi tähän pystyneen!Todellinen luihu takinkääntäjä!
Ahon umpikieroutta ne tarvitsee! - konikoni3
mozes kirjoitti:
Todellinen luihu takinkääntäjä!
Ahon umpikieroutta ne tarvitsee!Joopa joo.Esko Aho todella luotettava henkilö.Muistan kun hän jenkkilästä tulessaan ilmoitti ette ota vastaan Suomessa mitään julkista virkaa.Oli se onni ettei ainakaan tollasta paskanjauhajaa valittu aikanaan presidentiksi.Antaa mennä ja lujaa "rysseliin" ja pysyä siellä vaikka lopun ikänsä.Niin et silleesti.
- tuho
Aho EUn palvelukseen ja Turkki jäseneksi. Kannatan. Ja ainoastaan siksi, että uskon kummankin nopeuttavan EUn loppua!
- ketu
Muistan kuinka hän 90-luvun alkupuolella TVn suuressa vaalikeskustelussa ilmoitti, että mikäli KEPU saa vaalivoiton, ei tulevalla vaalikaudella tulla hakemaan EYn jäsenyyttä.
KEPU sai veret seisauttavan vaalivoiton, eikä mennyt montaa viikkoa kun pääministeri Aho piirrusti puumerkkinsä jäsenhakemukseen.
No, nythän on paljastunut millaiselle valheelle koko Ahon hallituksen EU-projekti perustui.- äänestänyt
Törkeä temppu Aholta kun ei kansanäänestyksen vastaisesti jättänyt puumerkkiään piirrustamatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342027Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291091- 69889
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?262774Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65761- 15747
- 83696
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.214683- 26674