Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Perusteltuja vihjeitä?

Löytyykö muita asiallisia vihjeitä kuin G.P.R - Hull peliin? Ei siis mitään "mun rivini on tää" -juttuja vaan asiallisia vinkkejä.
6808
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

* 104 Cagliari-Sampdoria 1 3,40

Sampdoria pelasi torstaina Halmstadia vastaan vieraissa parhaalla porukalla (3-1 voitto). Cagliari on vaihtanut valmentajaa, tämä on toinen peli uudelle miehelle (Sonetti). Vaikka Cagliari ei ole voittanut peliäkään, on se vaikea voitettava kotikentällään (0-5-1, tappio Milanille). Cagliarilta puuttuu pari miestä, mutta korvaajat eivät ole hassumpia.

* 72 Preston - Watford 1 2,05

Preston on tähän mennessä pahimpia alisuoriutujia, Watford on taasen pelannut pahasti yläkanttiin materiaaliin nähden. Preston on piristymässä.

* 40 Schalke - Werder Bremen 1 2,00

Vierailta hyökkäyksen vakikalusto poissa. Joukkueet lienevät suunnilleen saman tasoiset pelaajistoltaan.

* 64 Aston Villa - Charlton 1 2,05

Villa ollut pettymys, Charlton ylisuoriutuja. Jokohan Villan nousu & Charltonin lasku alkaisivat? Ennusmerkkejä molemmista ollut viime otteluissa.

Muita:

* 105 Empoli - Lazio 1 2,05

koti vs. vierassaldot...

* 108 Parma - Udinese 1 2,65

Parma valmiimpi? Udinesella ollut vaisu alkukausi, muutama loukkaantuminen, otteluruuhka mestareiden liigassa.

Äänestä
  • Lisää ensi viikolla?

    Äänestä

Fulham-Bolton 1 2,50

Fulham pelaa hyökkäävää ja iloista futista. Tulos on monesti ollut huono vaikka Fulham onkin hallinnut matseja. Fulham on voittanut 4 viimeistä kotipeliään Boltonia vastaan, ja nyt Boltonilla lisärasitteena torstainen UEFA-cupin vierasmatsi Portugalissa. Fulham saa tähän peliin tärkeän Luis Boa Morten takaisin mukaan. Kotivoittoa lapulle!

Pelaan lisäksi Prestonia ja mahdollisesti Cagliaria niin kuin tuossa ylemmässäkin on vinkattu. Deportivo houkuttelee myös kotipelissään Villarrealia vastaan, mutta kerroin on vain 1,85.

Deportivo on hyvä joukkue, ja hyvä kotijoukkue, ja nyt vielä kaiken lisäksi hyvässä kunnossa. Villarrealilta puuttuu edelelen miehiä. Riquelme saattaa jo pelata, mutat varmuutta ei ole.

Äänestä

osumia.

Livorno, Ässät, Mora, Schalke 04

Etköhän noilla pääse alkuun.

Livorno on ns. varma ja muut ovat apukohteita

Ai niin Millwall

Äänestä
  • Kun viritellään asiallista keskustelua.

    Äänestä

  • pelurimies. kirjoitti:

    Kun viritellään asiallista keskustelua.

    jos ei kerta raha kelpaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pelurimies. kirjoitti:

Löytyykö muita asiallisia vihjeitä kuin G.P.R - Hull peliin? Ei siis mitään "mun rivini on tää" -juttuja vaan asiallisia vinkkejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu