Radiomafian pulesta sähköposti osoitteen ja lähettää negatiivista palautetta ylelle.
[email protected]
Tuollainen tulee olemaan osoitteesi jos
rekisteröidyt.
Muistakaa siis: Radiomafian puolesta mail: http://mafianpuolesta.zzn.com
Tekstin väri taustaan nähden on sitten tosi ärsyttävä!
[email protected]
Tuollainen tulee olemaan osoitteesi jos
rekisteröidyt.
Muistakaa siis: Radiomafian puolesta mail: http://mafianpuolesta.zzn.com
Tekstin väri taustaan nähden on sitten tosi ärsyttävä!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Radio Mafia on täysin turhanpäiväinen kanava. Jos pitää paikkansa että sitä ollaan lopettamassa, niin kannatan lämpimästi.
Taidat olla radiomafian työntekijöitä ja yritätät säilyttää työpaikkasi.En nimittäin tiedä ketään muuta joka mistään syystä puoltaisi niin onnettoman paskan kanavan säilyttämistä.
Taitaa olla liian myöhäistä minkään adressien kirjoittamiseen, päätökset on jo YLEssä tehty ja kaikki muut paitsi Radio Suomi kokevat täyden uudistuksen. Kun kuuntelijoita ei ole, niin kanava lopetetaan (ei mitenkään yllättävää). Ja tuntuu että ystäväni jotka eivät ikimaailmassa radiota edes kuunnelleet ovat ensimmäisenä adresseja väsäilemässä.
Eipä ole mullakaan radiota, joten se siitä...
Radiomafia sukaa.yök yök yök.
Radiomafia vs FST
Suomalaisilta kerättiin lupamaksujen muodossa ruotsinkielisille oma digi-kanava. Kiitokseksi tästä, menettävät suomenkieliset nuoret oman radiokanavan.
Kirjoita vetoomus radiomafian puolesta.
http://www.unessa.net/radiomafia/
Ja ketäköhän sitä radiomafiaa sitten kuunteli,muutoin kuin satunnaisesti.Lopetus on ihan oikein koko ylimieliselle henkilökunnalle,joka luuli että suomen nuorisolle voi suoltaa mitä tahansa paskaa ja nostaa siitä vielä liksaa.
Kas sen edestään löytää minkä taakseen jättää.
Kukapa viitsisi katsoa päivästä toiseen FST kanavaa? Muutenkin voi katsoa Ruotsin kanavia eikä lupamaksuilla olisi tarvittu kerätä ruotsinkielisiä varten omaa kanavaa Suomeen. Miksi muut vähemmistöt eivät saa omaa kanavaa?
Nyt puhutaan kuitenkin tavallaan kahdesta eri asiasta.Mielestäni radiomafia joutaa mennä ylimielisen ja ammattitaidottoman henkilökunnan myötä,oli syy sitten mikä hyvänsä.Ja jos Sinua kiusaa se että maksamasi lupamaksut menevät johonkin ruotsalaiskanaviin,niin tee niin kuin on jo noin 40 % suomalaisista tehnyt.Eli jätä lupamaksut maksamatta.Ei kait kukaan järkevä anna rahastaa itseään niinkin naurettavalla ohjelmistolla kuin mitä YLE esittää.Ja jos omatunto kolkuttaa,niin viimeistään digilähetyksiin siirryttäessä v.2006 voit jättää maksut maksamatta,ilmoittamalla,ettet ole hankkinut digivastaanotinta.Sillä kukapa olisi,paitsi no,onhan noita höynäytettäviä maailma täynnä.
Ylimielinen ja ammattitaidoton?
Mikä muu kanava osaa tehdä rock-pitoisia ohjelmia? Eipä tule mieleeni yhtäkään.