Kidutuksiako muka?

Missä todisteet?

Jos on jotain vankiloita, missä terrorista epäiltyjä säilytetään, ei se ole kidutusta.

Vankiloista ei ole todisteita. Eikä vankilennoista.

8

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valehtelee

      Tottakai valehtelevat.

      Irakilaiset vartijat ovat toista maata ja kuulustelijat. Takuuvarmaa on, että hakkaavat sun muuta vankeja.

      Maassa maan tavalla.

    • sitten vielä

      Jos ammutaan tykillä kaupunkiin, jossa on myös siviliä, niin osutaan vain terröristeihin.

      Olisiko ollut parasta, nakata sinne neworleansiinkin , muutama fosforipommi , niin olisi nähty ketkä ryöstelevät.

    • ei ole kidutettu

      koskaan eikä missään. Sotiakaan ei ole oikeasti ollu, kuin sotakirjoissa. Pelkkää äärioikeiston propakandaa. Hitleriäkään ei ole ollut eikä Stalinia. Satua kaikki.

    • nuntius

      Pitäisköhän ottaa mallia vastapuolesta, sieltähän tulee aina nettiin videokuvaa huppupäisistä "vapaustaistelijoista" jota koraanin säkeitä hihkuen silpaisevat vankinsa kaulan poikki. Näistähän ei mediamme ole sen kummemmin intoillut.

    • todistettavasti

      Ei ole todisteita? Mikäs se siellä Guantanamossa sitten on? Uittamallako ne vangit sinne on saatu?

      Se että ihmisiä säilytetään vuosikausia häkissä ilman syytteitä ja oikeudenkäyntiä lähentelee jo itsessään kidutusta.

    • armain

      guantamomera!
      Jenkit itsekin myöntävät jo Kosovon leirin!!!
      Kohta ne joutuu myöntään useita muitakin!!!
      Voiko kidutus olla DEMOKRAATTISTA???

      • voi olla...

        Katsos kun demokratiaa on niin kovin monenlaista. Jenkkilä on vapaa maa jossa saa vapaasti kiduttaa ketä haluaa ja valtion johto saa vapaasti sensuroida kaiken, mikä ei sille sovi. Samoin kuin presidentin valinta: Siinä kusilassa kun presidentiksi valitaan se, kenet maan talousjohto hyväksyy. Onhan sekin demokratiaa, että dollari=ääni eli rahalla on äänioikeus, eikä kansalla.


      • näin niin
        voi olla... kirjoitti:

        Katsos kun demokratiaa on niin kovin monenlaista. Jenkkilä on vapaa maa jossa saa vapaasti kiduttaa ketä haluaa ja valtion johto saa vapaasti sensuroida kaiken, mikä ei sille sovi. Samoin kuin presidentin valinta: Siinä kusilassa kun presidentiksi valitaan se, kenet maan talousjohto hyväksyy. Onhan sekin demokratiaa, että dollari=ääni eli rahalla on äänioikeus, eikä kansalla.

        Maassa, joka on olevinaan demokraattinen,laki sallii kidutuksen. Monissa maissa, joissa myös kidutetaan, se on kuitenkin sikäläisessä LAISSA kielletty!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5010
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1580
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1149
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1063
    5. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1019
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      997
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      75
      950
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      2
      852
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      759
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      713
    Aihe