Sillä tällä hetkellä meillä on euroopan lepsuin ulkomaalaislaki joka tuo tänne laittomia tulijoita vaikka kuinka.Mopo lähtee käsistä.
SUOMI AFRIKAN PÄÄKAUPUNKI?
JOS TÄTÄ MENOA JATKUU
7369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
näin ne osat vaihtuu.
Antti Pihlakoski , nyt ostoksille Afrikkaan.
Hommaa kilpajuoksijoita.
Oli oikea valinta. Jos eduskunnassa ole työtä tarpeeksi, niin edustajien sopii lähteä markkinatalouden palvelukseen.
paljon maailman mestareita!
Tee kirjallinen sitoomus ,et elätät yhen joukkueen sun kotona ja majoitat ne luokses.Toisen perseellä on hyvä istuu vaik kuumalle hellalle.
pistää pakolaiskeskukseen, hyvä paikka olisi vaikka sinne kemijärvelle, siellä on tyhjiä kerrostaloja. Täytyy valtiolta pyytää avustusta ruokaan ja vaatteisiin. Voisin alkaa opettaa niille poronhoitoa ja marjanpoimintaan siihen liittyvä jalostuslaitos.
"... tällä hetkellä meillä on euroopan lepsuin ulkomaalaislaki joka tuo tänne laittomia tulijoita vaikka kuinka."
Mikä kohta ulkomaalaislaissamme on mielestäsi lepsu?
Miten paljon laittomia tulijoita tulee Suomeen vuosittain?
Missä Euroopan maissa on mielestäsi parempi ulkomaalaislaki kuin Suomessa? Miten ko. maan/maiden ulkomaalaislainsäädäntö eroaa omastamme?