Olen luterilainen. Kiinnostunut juttelemaan uskon asioista ja tullut uskoon pikku hiljaa. Löytyisikö sielunveljeä/siskoa? Kirjoiteltaisko ihan luottamuksella, kuin ihminen ihmiselle.
Sitä toivoisin.
Sitä toivoisin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Uskoon ja elämään liittyviä asioita on aina mielenkiintoista pohtia ja vaihtaa ajatuksia. Olen jo saanutkin täältä keskustelujen kautta pari kirjekaveria, eikä lisäyskään olisi pahitteeksi. Osoitteeni on galleriasivullani jos tahdot kirjoitella ja joka tapauksessa onnittelut uskoontulon johdosta :)
Crispus vaikutta ok kaverilta joten hyvää onnea.
Kannattaa kysyä Luterilaisuus -palstalta. Muilla palstoilla hellarit kalastavat epävarmoja vastauskoontulleita härskisti omaan joukkoonsa.
Mieti ensin vaikka kaksi tuntemaasi helluntailaista, ja kun saat heidät mieleesi vastaa tähän kysymykseen.
Ovatko he sellaisia epävarmojen ihmisten kalastelijoita sinun mielestäsi? Sellaisia jotka raahavat ihmisiä härskisti omaan joukkoonsa?
teit, sanoessasi?
Etkö jo omaasi vetänyt, sanot omaa oppiasi oikeaksi?
Etkö muista, että yksin Jumala tuomitsee?
Etkö ole herännyt, piispojen harhaoppien perusteella?
Eikö kirkko, johon lutherilaiset ovat perustu väärään evankeliumiin?
Väitätkö todella olevasi seurakunnassa, joka pitää epäuskoisestkin mukana,kunhan rahaapuhuu, ei Jumala?
...
[email protected]