Mä luulin löytäneeni jo onnen eron jälkeen. Sisäinen oloni oli hyvä ja aloin pitää itsestäni monen vuoden jälkeen.
Sitten tulivat unet. En jaksanut julkistaa uutta suhdettani, pelkäsin välien rikkoutumista eksään ja poikaan. Laitoin suhteen poikki.
Olin silti vielä hetken tyytyväinen elämääni. Sitten tuli lisää unia jotka toivat elämääni pelon, mutten tiennyt mistä.
Eksä löysi uuden miehen ja elämäni sukelsi takaisin suruun vai olinko koskaan sieltä edes lähtenyt? Olinko vain piilottanut sen sisimpääni?
Viimeiset kolme vuotta ovat olleet turhan raskaita minulle. Haluaisin nollata kaiken ja aloittaa elämäni alusta. Jospa voisinkin unohtaa kaikki läheiseni ja oman itseni. Amnesia ei kuulostaisi yhtään pahalta.
Mä luulin jo löytäneeni onnen
Mies, isä, puolisko, vai ni...
2
423
Vastaukset 2
- uudelleenkin
se onni! Onpa muuten hankalaa yrittää toista jotenkin "opastaa", mutta sanoisin silti, että itseäsi sinun nimenomaan ei pidä unohtaa, vaan päinvastoin sinun pitää hyväksyä itsesi, arvostaa itseäsi, ja koittaa etsiä uusia asioita elämääsi.. ja sen sellaista!
- nainen34
Kyllä se elämä vielä tasoittuu ja joskus voi hymyilläkin. tunnetko itsesi nyt hyvätyksi kun exäsi otti uuden. Senkin kanssa on elettävä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1212553Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401862Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101270- 761050
- 1081042
- 991001
- 48915
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88884- 102878
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik34801