vesikives

4-v pojaltamme leikataan vesikives.Onkohan kuinka kipeä leikkauksen jälkeen?Samana päivänä pääsemme kotiin.Montako päivää menee toipuessa?
62860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mitä jos ottaisit yhteyttä leikkaavaan tahoon, tai neuvolaan tms. Joka tapauksessa, eiköhän kannata kysyä ammattilaisilta eikä täällä netissä?

Äänestä
  • Papereissa luki että muutaman päivän voi käyttää särkylääkettä.mutta olisin halunnut kuulla muiden kokemuksia.Naapurin poika leikki aivan normaalisti jo samana iltana.Hoitoonkin voi mennä seuraavana päivänä.

    Äänestä

saman ikäisenä vesikives ja tyrä (samassa leikkauksessa).
Seuraavana päivänä jo leikki niin kuin ei leikkauksessa olisi ollutkaan.

Äänestä

Ekana iltana oli hieman kipeä ja tokkurainen.seuraava aamu oli pahin,ei pystynyt nousemaan sängystä itse ylös,oli tosi kipeä.Mutta illalla jo juoksenteli ulkona ihan normaalisti.2 päivän kuluttua ei valittanut enää ollenkaan.

Äänestä

vittu jos sillä on vesikives nii se vois tappaa ittensä vitun mutantti hirviö

Äänestä

Voi jessus tuollainen nyt ei ole mikään maailmaa mullistava asia... Onko tuollasia kommentteja pakko jakaa kun ei ne kuitenkaan ketään hyödytä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leikkaus kirjoitti:

4-v pojaltamme leikataan vesikives.Onkohan kuinka kipeä leikkauksen jälkeen?Samana päivänä pääsemme kotiin.Montako päivää menee toipuessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu