koko touhu. Ei kukaan ole äänestäny Agnesia, se on sata varma, ei suomalaiset oo niin tyhmiä. Eihän?
Voi saatana!
Huijausta
6583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei vaan ole niin tyhmiä kuin sinä. Tossa porukassa Agnes ei todellakaan ole se huonoin vaihtoehto.
olla niin tyhmä kuin esim. sinä,että uskot seiskan juttuja,tai ainakin otat ne kaikki ihan todesta, ja jos laulu ja esiintyminen oli hyviä,niin miks sitä nyt ei äänestettäis??? Nehän on tärkeimmät.
ja onneksi sellasia on vielä olemassa. Taidatte olla vaan kateellisia.
minä katsoa kans kisa muta taita ola mumo kisa ku olla nii vaha tämä agnes.
Terve menoa pois, jos elämä/ihmiset eivät täällä miellytä. Eli muuta pois Suomesta!
Ai niin.... taidatkin olla niitä pikkusielusia pelkän äidinkielen/suomen kielen taitajia, jotka eivät mitään muuta kieltä osaa (= muualla asuminen mahdotonta). Ja täällä sitten morkkaa ulkomaalaista, joka AIVAN kohtuuttoman kovan ja ala-arvoisen mediamyllytyksen jälkeen lauloi vieraalla kielellään loistavasti, ja vieläpä suorassa live-esiintymistilaisuudessa. Sanonpa, että moiseen suoritukseen ei kovin monen rahkeet olisi riittänyt.
kirjoittaa tänne jotain Agnesin puolesta, mutta näköjään mun ei tarvitse kun sä sanoit jo niin hyvin. =) Ei mulla tuohon mitään lisättävää ole. Pakko ihailla Agnesin hermoja.
Se suomenkielinen biisikin meni paremmin kuin uskalsin odottaa. Tietenkin siitä kuuli ettei Agnes puhu suomea äidinkielenään, mutta hei, niin kuuluu myös englanniksi laulavien suomalaisten ääntämisestä. Kuunnelkaa vaikka Tarja Turusta, joka on vain yksi esimerkki. Tuskin Agnes sitä paitsi suomenkielistä levyä tulee tekemään.
Hyvä Agnes! Toivottavasti ensi kerrallakin menee loistavasti.
PS: Mikäli joku ei sitä vielä täällä tiedä: Seiskan jutut ei välttämättä aina pidä ihan paikkaansa. :D