Rasisteja vähemmistö kuitenkin

rajoittuneet ihmiset kansallisnatsit mitään että kovia kokeneesta Puolasta tulee voittaja nyt Suomeen. Puolassa olivat natsien keskitysleiritkin, ja toivon kaikkea hyvää sellaisen kokeneelle kansalle. Onkohan Agnesin sukukin kärsinyt siinnä?
4152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hitlerillä oli liian vähän elin aikaa

Äänestä
  • Se henki täällä näkyykin.Tulette häviämään jälleen. vastarintaliike on jo synnytetty.

    Äänestä

1. Keskitysleireihin vietiin tietääkseni juutalaisia, ei puolalaisia, vaikka leirejä Puolassa olikin. Agnes ei tietääkseni ole juutalainen.
2. Mitähän hyvää Agnesin voitosta seuraisi Puolan kansalle?
3. Eivätköhän suomalaiset kokeneet ihan yhtä kovia sotien aikana.
Joten se niistä perusteluista.

Äänestä

pitää voittaa ja myös koska jätti lapsensa 7 kk vanhana. Meidän pitää olla suvaitsevaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja ette voi kirjoitti:

rajoittuneet ihmiset kansallisnatsit mitään että kovia kokeneesta Puolasta tulee voittaja nyt Suomeen. Puolassa olivat natsien keskitysleiritkin, ja toivon kaikkea hyvää sellaisen kokeneelle kansalle. Onkohan Agnesin sukukin kärsinyt siinnä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu