Suomalaiset äänestäjät ovat näemmä hiukan yksinkertaista sakkia. Äänestys tapahtuu selkeästi edelliskerran esiintymisten perusteella.
Itse en todellakaan ole tällä kirjoittamisella nyt mikään Katri-fani. Ihmettelin vain miksi Katrin eilisen hyvän suorituksen jäljiltä tyttö laitettiin kuitenkin pudotusuhan alle.
Syy on pakko vaan löytyä siitä typerästä yksinkertaisuudesta, että immeiset tomivat hiukan viiveellä.....
Itse en todellakaan ole tällä kirjoittamisella nyt mikään Katri-fani. Ihmettelin vain miksi Katrin eilisen hyvän suorituksen jäljiltä tyttö laitettiin kuitenkin pudotusuhan alle.
Syy on pakko vaan löytyä siitä typerästä yksinkertaisuudesta, että immeiset tomivat hiukan viiveellä.....
Vastaukset 5
Vanhimmat
pudotusuhan alla?
En katsonut sitä, siksi kysyn.
henna ja katri olivat pudotusuhassa ja henna sitten tippui. ensi kerralla tippuu katri. tällä hetkellä vaan muut kisaajat ovat selkeästi parempia joten sillä ei ole enää mitään mahdollisuuksia.
esitykset, arvostavat enemmän esiintymistä kuin laulun ääntä.
Seuraavaan Idols-kisaan kannattaa ilmoittautua vaikka ei osaisi laulaa pätkääkään kunhan osaa sirkustemppuja.
Niin kuin tällä palstalla joku kirjoittelee, katri on edennyt tissiäänillä, ei todellakaan sillä, että se laulaa nuotin vierestä. Sellaista raakunaa kun ei kukaan osta, mutta mitä enemmän laittaa avonaista paitaa, sitä paremmin se myy.
Ilkka voittaa tai Agnes. Pete on kans huippu. He osaavat laulaa oikeasti! Seukiksi tippuu Katri.
Katrilla on aivan upea ääni, niin sanoi Niina Tapiokin eilen. Jos jonkun mielestä Katri lauloi eilen nuotin vierestä niin kyseisellä henkilöllä ei ole nuottikorvaa. Jokainen musikaalinen ihminen kyllä eilen huomasi, että Katri lauloi hyvin. Tuomarit moittivat hänen paikallaan oloaan esiintyessä, mutta minä katselen mieluummin Katrin tyyntä olemusta kuin Agnesin loikkimista. Niin ja sitäpaitsi Agnes lauloi eilen Satumaatangon epäpuhtaasti rääkymällä, ei päässyt ylä. ja alaääniin.