mun mielestä angnes on huonoin kaikista!!!!! se eilenki ravas vaan ympäri lavaa!!! ja tuomarit oli siitä aivan innoissaan 'ko se liikkuu' onpa taas hyvää lavaliikkumista hennaki näytti järkevämmältä!!!! ja muuteki mulla häiritti se ko se ei osannu lausuu yhtään!!! eikä se oo liioin hyvän näkönenkään!!! nii ja sillä on vähä liian karhea ääni se ei oo kaunis eikä sitä jaksais pitkää kunnella!!! en ymmärrä yhtään tuomareitten angnes hehkutuksia!!!
ottakaa kantaa!!!!!!!!!!
ottakaa kantaa!!!!!!!!!!
Vastaukset 11
Vanhimmat
ei ole ketään Angnesia, siellä on Agnes.
sori ku tuli pikkanen kirjotus virhe kyl kaikki nyt tietää kuitenki ketä tarkotin!!! vai???
Agnesin esitys oli floppi.Jos esitetään suomalainen kappale niin pitäisi se myös osata ääntää oikein.Huvitti suorastan koko esitys ja myöskin tuomareiden ruskeakielisyys.Pelkäsivätkö,että heidät leimataan rasisteiksi jos arvostelevat totuuden mukaan?
Kyllähän tuomarit Ronia dissasi, eikä ne silloin pelännyt että ne leimattaisiin rasisteiksi, eli siitä ei ole kyse.
Vahvasti epäilen että ne jotka haukkuvat agnesin ääntä, eivät ole kuulleet sitä livenä. Se on aivan mahtava.
Minusta on hienoa, että vaikka Agnes ei osaakkaan välttämättä ääntää suomea täysin kieliopin mukaisesti, hän sentään yritti. Sillä tytöllä on pokkaa!
mutta kun ei osaa englantiakaan.......
sinä se oot kirjotellu tänää ahkerasti vähä niinku jokaiseen ketjuun. Anna hei vähä armoo; ei oiken kiinnosta lukee joka viestistäs agnes haukkuja. Antaa kaikkien kukkien kukkia.
nyt ymmärrään sentää miks mulle laitetaan 'haukkuja' joo no pakko myöntää et on tullu kirjotelta ko on mielipiteitä asioihin mut voin mä se myöntä kyl et kaikissa on omat hyvätpuolensa!!! kanttii muistaa se kaikissa tilanteissa!!!!
Agnes on tuote tän päivän gootti-genreen! Kuinka monta kertaa se pitää ilmoittaa ennenkuin menee jakeluun!
Rinsessat myi vielä muutama vuosi sitten, nyt jyllää rokki ja musta musiikki. Kukahan muu sopisi tähän tuotemaailmaan kuin Agnes? Ei kukaan!!!
Aloitetaanko siitä että kuinka mino suomalainen ääntää englannin täydellisesti tai ollenkaan kiitettävästi?jaa-a... no jaa... ei monikaan. Agnes ei laulanut omalla äidin kielellään ja huom! suomi yksi vaikeimmista kielistä joten esitys meni siihen nähden hyvin. Meille esim. englantia opetetaan jo peruskoulussa. Ja silti emme lausu englantia niikuin he jotka englantilaisia ovat ja muut missä sitä puhutaan. Hän ei ole muutaman vuoden opetuksia saanut eikä hän ole suomalainen.
Äänestä... Agnesilla on upea ääni! Saisimme olla tosi kateellisia. Itse osaan laulaa ja antaisin mitä vaan jos saisin hänen "tummuutensa" ääneeni.
Lava esiintyminen: hmm.. mietitäämpä näitä jo valmiita julkkiksia... miten he esiintyvät lavalla... jaa-a.. no aikas lailla monikin riehakkaasti joskus myös ammutaan yli. Agnesista näkee miten hän nauttii lavalla, on vapaa, ja ammattitaitoisen omainen. Energistä, iloista ja räväkkkää ihmistä/esiintymistä on paljon mukavempi katsella kuin nurkassa kyyhöttävä aropupua.
...tämä kuitenkin oma mielipiteeni, niistähän ei voi kiistellä mutta jotkut asiat ovat myös faktoja...
Tsemppiä Agnes! Vaikka et voittaisi niin todellisuudessa kävelet näiden suomalaisten kanssa kilpailijoidesi yli millon vain, niin laulussa kuin ihassa olemuksessasi!
sorry kirjoitus virheet.. oli niin kiire! =)
niin mut kantii muistaa että jokasella on oikeus omaan mielipiteeseen!!!!!!!