Jälleen sukkuloi kaupungin kaduilla satoja tilapäis aura-autoja ylileveät aurat ylösnostettuina. Kalustona kaikkea mahdollista farmareista lava-autoihin. Ajotapa useimmilla vaarallisen rento.
Miten liikennesäännöt edes sallivat moisen kaluston käytön täysin amatööreille?
Miten liikennesäännöt edes sallivat moisen kaluston käytön täysin amatööreille?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Nähtävästi keseiset "wanna-beet" olivat ehtineet aurata lumet jo tieltäsi, jos eivät olisi ehtineet niin valitaisit kun eivät ajele ympäriinsä vaan istuvat kahvilla yms.
olet joo...Olis toimihenkilöt ihmeissään jos aura-autot lähtisi liikenteeseen myös 8.00. Saatikka, että kuskeiksi kelpuutettaisiin vain "eliitti", eihän missään ammattiryhmissä pelkkää huippua ole..kansanedustajista alkaen..
Sitä se teettää. Koskaan ei voi etukäteen syksyllä tietää minkälaisia härveleitä kadulla tänä talvena liikkuu. On niitä nähty mitä ihmeellisimpiä virityksiä. Toiset tekevät hommansa, toisien meno lähinnä naurattaa.
niiden olevan tilapäisaura-autoja?
Eiköhän ne kuitenkin ole eri ympäristönhuoltofirmojen autoja. Ajavat tietenkin aura ylhäällä siirtymien aikana.
Ne firmat muuten huolehtivat, että Sinunkin töppösesi pysyvät lumettomina eri liikkeiden pihoissa ja rautatie- ja bussiasemilla.