miksi

Rakas päiväkirja,
Ei mene yhtä ainoaa päivää ilman että kysyisin : miksi ? Miksi ? Mitä järkeä uskoa enää mihinkään ?
Meillä oli kaikki niin hyvin, ja sitten... sitten hän läksi talkoisiin, ja oli äkkiä poissa. Kiipesi kännissä rakennustelineille ( ei edes hänen tapaistaan ),putosi, kuoli heti - ja se oli niin SAATANAN SUURI VÄÄRYYS !!!
Rakas päiväkirja, Juhan kuolemasta on jo 2 vuotta - koska m i n ä herään eloon ?
3341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei sinun tarvitse herätä, elä niissä muistoissa ja unelmissa niin kauan, kun vain jaksat muistaa juhan sellaisena kun hän oli. Älä syytä itseesi ja Juhaa tapahtuneesta. Onhan se väärin ja sydäntänikin riistää, vaikka tuntematon olen sinulle.
Mutta kun siivet vain kannatelee hetken ja meijän on myönnettävä totuus, ei ikuisesti. Mutta se aika mikä meille annetiin oli täydellinen.
Älä kuitenkaan vie itse, itseäsi hauttaa. Niihän ei kukaan tahro. Mutta vie itsesi Juhan luoksesi ja tuo juha luoksesi yöinä, alla tähtitaivaan.

Koitahan jaksaa!!!

Äänestä

sitä uskoisi niin ajan kanssa olo helpottuu!
Kannattaa hakeutua yhtä äkkiä kurssille ja tai
löytää muita Winkkuja(=Nuori leski)joiden kanssa on
helppo jutella, koska ymmärtävät paremmin kuin sellaiset
jotka eivät ole kokeneet rakkaan menetystä. He eivät
ihmettele miksi vieläkin yksin vaikka jo yli vuosi
kulunut!
Voimia sulle!

Äänestä

Elämä antaa joko ylitsevuotavaisen saavillisen
onnea
tai
pohjattoman saavillisen surua ja tuskaa
mutta hän on mennyt rajan taa
häntä et takaisin saa surullista mutta totta
etkä häntä suremallakaan saa
siksi elämä jättää kysymyksiä yhtenää
joihin on aina vaiketa vastata
mutta elämällä täyttä elämää voit löytää rauhan
mutta suremalla suret itsesi hautaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähdit ? kirjoitti:

Rakas päiväkirja,
Ei mene yhtä ainoaa päivää ilman että kysyisin : miksi ? Miksi ? Mitä järkeä uskoa enää mihinkään ?
Meillä oli kaikki niin hyvin, ja sitten... sitten hän läksi talkoisiin, ja oli äkkiä poissa. Kiipesi kännissä rakennustelineille ( ei edes hänen tapaistaan ),putosi, kuoli heti - ja se oli niin SAATANAN SUURI VÄÄRYYS !!!
Rakas päiväkirja, Juhan kuolemasta on jo 2 vuotta - koska m i n ä herään eloon ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu