Katri ei ole idolli, koska laulaa erittäin huonosti. Viimeksin sunnuntaina sooloili taas kerran nuotin vierestä. Haloo onko tämä Idolli???
Agnes on jo äänellään ja PERSOONANA Idolli!!!!
Ei Katrin laulutaidot riitä siihen mitä tarvitaan. Agnes eroittui täysin koko joukosta ja näin täytyy ollkin, jos mielii Idolliksi.
KATRI ULOS KOKO KILPAILUSTA...
15
1095
Vastaukset
- Agnes ja Ilkka parhaat
Agnes ja Ilkka parhaat. Myös Pete on huippu, mutta ääneni lähtee Ilkalle.
- Todellakin
Katri ehdottomasti ulos idolsista.
- katri-fani
dolli parton vai mikä lie trolli hiljaa! katri voittaa, oot vaan niin paniikissa siitä koska tiedät, että niin voi hyvinkin käydä!
- voittaa Ilkka!!
Minulle on ihan sama, vaikka Katri voittaisikin, mutta tiedän kuitenkin, että jos niin käy, paras ei voittanut.
Itse äänestän Ilkkaa ja Agnesia. Ne ovat kisan parhaat näistä jäljelle jääneistä. Paras laulaja on jo tippunut.
- jarre81
katri voittaa miks se muuten olis taas suosikki
- on Paras
Niin?!? Sinäpä viisaan kysymyksen esitit?? Oletko todella noin valopää?
Mitäs luulet kuinka kattava joku iltalehden teettämä kysely on? Buahahahhaaa..
Yhtäkuin ei mitään virkaa koko kyselyllä.
Pete on ehdottomasti paras idoliksi tuosta porukasta.
Olen kyllä täysin samaa mieltä että Katrista ei ole idoliksi. En ole alkuunkaan ymmärtänyt että mikä hänessä viehättää yleisöä, nyt vissiin alkaa sitten ihmiset huomata ettei hänestä olekaan kyseiseen hommaan.
- "Asiantuntija":D
...joka antaa ymmärtää, että Katri ois laulanu jotenkin nuotin vierestä!?:D
Kritisoikaa vaikka värittömäksi tai tylsäksi, mutt älkää oikeesti viittikö vedota mihinkään nuotin vierestä laulamiseen, kun se ei mennyt nuotin vierestä!
Petellä meni nuotin vierestä oikeen selkeesti, mutt siitä ett mainitse mitään...koska sua vi***taa vaan Katri!?
Katri on neliköstä kyvykkäin ja varsinkin monipuolisin laulaja! Jos se on liian väritön Idoliksi, niin se on tottakai makuasia, mutt muistetaan silti faktat?!:D- egu
Oon täysin samaa mieltä! Katrin ääntä on ihan turha arvostella sillä varmaan me kaikki tiedetään et Katri on porukan paras laulaja ja sillä on kaikkein kaunein ääni! Muilla ei olis ees mahiksia laulaa sellasia lauluja mitä Katri laulaa koska niiten ääni ei yksinkertaisesti riitä!
Se on sit just eri asia et ketä sopii idoliks ja ketä ei mut ite pidän kuitenkin peukkuja Katrille jo ihan sen kauniin äänen takia! Ja vielä oman kylän tyttö!:) - nuotinvierestä menee
egu kirjoitti:
Oon täysin samaa mieltä! Katrin ääntä on ihan turha arvostella sillä varmaan me kaikki tiedetään et Katri on porukan paras laulaja ja sillä on kaikkein kaunein ääni! Muilla ei olis ees mahiksia laulaa sellasia lauluja mitä Katri laulaa koska niiten ääni ei yksinkertaisesti riitä!
Se on sit just eri asia et ketä sopii idoliks ja ketä ei mut ite pidän kuitenkin peukkuja Katrille jo ihan sen kauniin äänen takia! Ja vielä oman kylän tyttö!:)Toissa kerralla tuomaritkin uskalsivat rehellisesti sanoa Katrille, että esitys oli kammottava ja laulu meni täysin nuotin vierestä.
Katrilla tosiaan menee se laulu välillä nuotin vierestä. Ääni on ruma ja naukuva, niin kuin kissalla, joka on juuri syönyt homeisen silakan. Joku on aiemmin verrannut variksen raakuntaan sitä ääntä aika ajoin, ja siitä olen kyllä ihan samaa mieltä.
- Musiikinopettaja
..Katri laulaa finalisteista parhaiten. Jos sinä kuulit että Katri laulaa nuotin vierestä, niin mene lääkäriin. Minä laulunopettaja kuuntelen Katrin laulua todella mielelläni. Katri lauloi Irinaa todella hyvin, eikä laulanut nuotin vierestä.
Agnes taas..
laulaa aivan nuotin vierestä. Kuulittehan kuinkan karskeaa Agnesin The Rasmuskin oli. In the shadows oli todella huono biisi valinta, koska Agnesilla ei ole ääntä eikä muutenkaan hänellä ole taipumusta laulaa Rasmusta. Ja Agnesilta meni kokoajan nuotin vierestä, ja Maija Vilkkumaa ensinnäkin hän unohteli sanoja, lauloi todella huonosti ja muutenkin nuotin vierestä. Agnes voisi kyllä nyt lähteä kotiin.
Ja älkää luulkokaan että Katria päästetään noin vain putoamaan.- mutta...
ei kovin monipuolinen tai "taipuisa". Kaikki Agnesin vetämät biisit on olleet kovin samantyyppisiä...mikä tietysti tavallaan sopii hänelle, mutta jos Agnes voittaa, niin silloin hänen lauluäänensä kyllä rajoittaa hyvin pitkälle sen millaista musaa hän rupee tekemään.
Katri on tässä mielessä kyvykkäämpi. Hänen äänensä taipuu paljon monipuolisemmin.
Voi olla, että Agnes vie voiton persoonallisempana tyyppinä, kun nyt on kyse Idolsista. Toivon kuiteski, että toi kaksikko ois finaalissa! - nuotin vierestä meni
ei viime vaan sitä edellisellä kerralla katri veti biisit totaalisesti nuotin vierestä. Sitä on turha kiistää. Tuomaritkin sanoivat niin ja ihmettelin, kun uskalsivat sanoa, vaikka katria on pidetty suosikkina. Mutta se on totuus, ei osaa tyttö laulaa.
- Agnes ulos
Siis anteeksi mutta voitko selventää mikä on IDOLLI! Suomeksi sitä kutsutaan IDOLIKSI, ja Katri on kaikkea mitä idolilta voi toivoa, hän on kaunis ja reipas esikuva nuorille teinitytöille... Hän on varmasti jokaisen miespuolisen katsojan märkä päiväuni, sekä hän osaa laulaa... mikä tärkeintä hän on kotoisin Länsi-Suomesta.
Ja mitä Agnekseen tulee, tulisi Suomen Idolssin voittajan osata nyt edes laulaa jos ei puhuminen onnistu SUOMEKSI... Kyllä Puolassakin varmasti järjestetään jonkinmoisia laulukilpailuita, joten tervemenoa vaan laulamaan Puolaksi sinne! - Meitsi82
Vai laulaa Katri nuotin vierestä....Ihan oikeesti, kuunnelkaa nyt niitten toisten lauluääntä. Ok, Agnesilla on tosi kaunis ääni, mutta yksinkertaisesti Suomen Idolssia mielestäni ei voi voittaa ihminen, joka ei osaa láusua Suomea. Huomio kiinnittyy liikaa Agnesin ääntämiseen, halusimme sitä tai emme. Pojilla ei taas ole TODELLAKAAN hyvä lauluääni, Ilkalla parempi kylläkin kuin Petellä. pojat ovat Idols- ainesta, mutta mielestäni kuitenkin lauluääntä on oltava. Ja sitäpaitsi, en halua enempään homoikoneita tähän maailman (viitaten Peteen...). Katrin ikä, persoona ja ulkonäkö sopii täydellisesti Idolssiin... Koska kohderyhmähän ovat kakarat/teinit. Ni. Oikeesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli379291"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn323841Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi812419Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1262396Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.392034Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on251935Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait151590Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.321411- 711247
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1711038