Jokainen joka vähänkään omaa musiikkikorvaa on huomannut, että Petellä on aivan mahtava ääni, tosin esim. viimeksi hänen valitsemansa kappaleet oli tosi huonoja, Petelle sopii parhaiten Amerikkalainen Rock ja country musa parhaiten.
Petellä ihana
ääni..
6309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kunnon hinttari
Seksuaalinen suuntautuminen on sivuseikka, kun kysymys on musiikista. Ja sitä paitsi, älä kirjoittele tuollaisia kun et asiasta mitään tiedä.
epäselvä ääni on petellä veti viimeksi ihan nuotín vierestä
Ei taida Jarrella olla mitään tietoa musiikista.
Siis oon samaa mieltä sun kanssa.
Makuasioistahan ei voi kiistellä, koska erilainen ääni miellyttää eri ihmisiä. Omasta mielestä esim. Agnesin ääni on todella hieno, vaikka aina ei ihan puhtaasti laulakaan.
Peten ääni voi olla jonkun mielestä ihana, mutta se on niin epävireistä, että itse en kyllä sitä kestä kuunnella yhtään. Viime kerralla se oli juuri niinkuin iltalehti sanoi, huonoa karaokelaulantaa. Ääni voi jotakin miellyttää, mutta ei Pete sitä oikein o0saa käyttää ellei ole opetellut jokaista yksityiskohtaa perinpohjin.