Tulee kirkon presidentti, ilmoituksensaaja ja profeetta.
Nyt Ameerikoissa on musta nainen ulkoministerinä.
Koska musta pääsee 70-koorumiin?
Nyt Ameerikoissa on musta nainen ulkoministerinä.
Koska musta pääsee 70-koorumiin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei koskaan. Siis ainakaan MAP-kirkon presidentiksi. Naisilla ei ole pappeutta, jota siihen kutsumukseen tarvitaan, joten naisista ei tule koskaan profeettaa ja presidenttiä Kristuksen kirkolle.
mutta taivaassa mustakin nainen saa heittää pölyriepunsa nurkkaan ja aloittaa uudet tehtävät jumalana. Pääjumala opastaa sitten siellä ensialkuun toimessa.
Jos tuo musta jumala osoittautuu kelvolliseksi voi hän päästä johtamaan pikkujumalia ja näyttämään niille kaapin paikan.
Taivaassa kaikki on todella toisin. Siellä ei mustaa enää katsella kuin vierasta sikaa vaan kaikki kunnioittavat toisiaan.
Mikähän rasisti siellä on kirjurina? Onko sinulla tapana katsella toisia ihmisiä niin kuin vierasta sikaa? Paranna tapasi!