hetki pieni

Nimetön

vietimme kauniin hetken yhdessä tanssiessamme nautimme toistemme seurasta sen hetken jonka saimme yhdessä olla .tulimme hyvin juttuun olimme niinkuin vanhat tutut vaikka tapasimme hetki sitten. arkinen todellisuus koitti pian oli lähdön aika ja hyvästien onneksi kaunis muistö jää minkä kätken sydämmeeni toivottavasti sinulle myös jäi kaipaus .ehkä kohtaamme vielä .siihen asti olet mielessäni lämmöllä .tiedän olet toisen oma. niin kuin minäkin .mutta tunteelleni en voi mitään olen valmis seikkailuun...olet ensimmäinen naimisissa oleva johon olen ihastunu aina olen ollut sitä mieltä ukko-miehet annan olla vaimojensa kanssa siihen en sekaannu .mut nyt ei auta järki kun tunteet puhuu kaipaan hänen syliin ..tunnen intohimoa ....kertokaa naiset jolla samankaltaisia kokemuksia annoitteko vallan tunteille

2

463

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TTT

      ... voin kertoa että että annoin vallan tunteilleni. Tai oikeastaan, tunteeni ottivat vallan yli järkeni. Samoin itsekin aikanaan ajattelin kuin sinä. Nyt, jäljellä ovat vain muistot..

    • Kuutar

      syntyi kaunis suhde. Tarinasi tuntui hyvin tutulta.Ensimmäisestä tapaamisestamme jäi hauska tunne, mutta vasta hieman myöhemmin ymmärsin, että haluan tavata tämän ihmisen uudelleen. Se tunne tuli kuin salama kirkkaalta taivaalta. Aijemmin en sellaiseen tunteeseen uskonut. Vielä tänäänkään en osaa sanoa, mihin hänessä rakastuin. Tapasimme uudelleen ja annoimme tunteiden viedä ensimmäistä kertaa elämässämme. Pian suhteestamme tuli todella tärkeä osa elämäämme. Tunnemme toisemme ja toistemme elämän.
      Tapaamme, kun se sopii molempien aikatauluun ja pidämme muuten yhteyttä. Päivääkään en vaihtaisi pois, vaikka ikävä kuluttaa, mutta rakkaus antaa voimaa. Olemme myös toistemme ystäviä. Tulevaisuudesta en vielä tiedä, toki siitä haaveilemme, mutta kaikki aikanaan. Näin on hyvä nyt meille kaikille.
      Joten jos koet kestäväsi kaksoiselämän, etkä särje mitään korvaamatonta, anna itsellesi lupa. Minä annoin. Mutta muista ihastumisia tulee aina vastaan, oikea rakkaus vain harvoin. Mieti mitä sinulla on vaakakupeissasi, mitä voit menettää ja paljonko ne merkitsevät sinulle. Jos joudut paikkaamaan särkynyttä ihmistä, jää aina arpia.
      Onnea valitsemallesi tielle...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2542
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1832
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1230
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      72
      1018
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      976
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      905
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      874
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      101
      852
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      781
    Aihe