Saarioisten lanttu- ja porkkanalaatikko

Ennen näitä pystyi syömään vegaanit sekä maitoallergiset. Nyt ovat menneet lisäämään maitojauhetta :(
Laittakaahan tekin palautetta Saarioisille, thanks!
http://www.saarioinen.fi/index~id~03294B14B8794344B06E49D2016169EC.asp
3408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiitos vinkistä ja linkistä:) Meidän perhe boikotoi tästä lähin kaikkia Saarioisen ruokia.

nimim. ex- Saarioisten joululaatikkoshoppailija

Äänestä
  • Toivottavasti tulevat äidit siellä Saarioisilla vielä järkiinsä :)

    Äänestä

Maidossa ja vehnässä on opioideja, jotka aiheuttavat riippuvuutta kyseisille ruoka-aineille.

Hyvä vaan, että saadaan ruokaa, johon ei ole lisätty maitoa tai vehnää !


http://www.13.waisays.com/zombie.htm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maitojauhetta :( kirjoitti:

Ennen näitä pystyi syömään vegaanit sekä maitoallergiset. Nyt ovat menneet lisäämään maitojauhetta :(
Laittakaahan tekin palautetta Saarioisille, thanks!
http://www.saarioinen.fi/index~id~03294B14B8794344B06E49D2016169EC.asp

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu