Oltiin kaverin kanssa joskus 16- kesäisinä viettämässä kaupungilla iltaa, kun yhtäkkiä kaverini kännykkä varastettiin.
Näimme mihin varkaat menivät ja soitimme poliiseille.
Poliisit tulivatkin paikalle ja tekivät varkaiden autoon ratsian.
Kännykkää ei kuitenkaan löytynyt, joten jouduimme vakuutusta varten menemään poliisiasemalle tekemään rikosilmoitusen.
Poliisit olivat muuten nuoria ja hyvännäköisiä miehiä.
Ei siis muuta kuin maijan takaosaan ja assan suuntaan.
Siinä sitten kaverin kanssa todettiin, että aika hyvän näköisiähän nuo miehet ovat ja kyllä niitten kanssa voisi sitä harrastaa.
Puhelimme kaikennäköistä tajuamatta, että poliisit kuulivat eteen kaikki mitä puhuimme.
Kyllä hävetti kun poliisit avasivat takaoven ja kiittivät kehuista ja kommenteista.
Että silloin nolotti.
Poliisin kyydissä
3
2071
Vastaukset 3
- kuulija
Olen kuullut luotettavasta lähteestä, että poliisit eivät aina ole noin "kilttejä".
Eräs partiopoliisi oli ottanut kevytkenkäisiä humalaisia naisia kyytiin ja käyttänyt ns. tilaisuutta hyväksensä, ja samalla naida napsautteli naisia Maijassa. Episodin jälkeen ko. poliisi oli vielä jättänyt todisteiksi käytetyn kortsun ja toinen poliisi oli kiikuttanut tämän todisteen ko. poliisin eteen tikun nenässä ja sanoi hänelle samalla:"Eikö me olla sovittu, että kuormasta ei syödä?". Että näin sitä jotkut poliisit nautiskelevat "luontaiseduistansa" ;-)- komisario
nimittäin toivottavasti olet oikeassa tuossa asiassasi kaikki ko. tapaukset tutkitaan ja syyllisiä rangaistaan (viranomaisia yleensä virkavirheen kautta ansiotulojen menetyksellä)
mutta myös perättömien puheiden levittäminen on rangaistava teko, yleensä näin tehneet tulevat vastaamaan käräjillä; ennakkotapauksia on paljon sakko- mutta myös vankeusrangaistuksia niin että miettikääpä ensin mitä juttuja kerrotte. Se saatta olla rangaistavaa.
- ttthhhhhhhhhhhhhhhhh
Polliisit eivät ajattele, he vaan ottavat kyytiin ja vievät putkaan....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.2251563- 901257
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2401199- 67985
- 74888
- 41675
- 57639
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?80542- 45517
No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä
Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.29514