Satu-täti

Hei Satu-täti!


Tiedätkö Tommi Taurulan syntymäaikaa/horoskooppia?

Kiinnostaisi tietää ;)
4411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Meinaatsä et ihmisen luonnetta ei voi tulkita kuin horoskoopin kautta, vai?


Ihminen on kuule paljon enemmän ja luonteeseen vaikuttaa muukin seikka kuin joku horoskooppi vai horroskooppi. Tommi vaikuttaa tosi ystävälliseltä ihmiseltä ja en ole koskaan edes miettinyt että mikä hän on horoskoopissa!


Kasvatus, muut ihmiset ja ympäristö vaikuttaa ihmisen luonteeseen paljon enemmän kuin syntymäaika. Jokainen järkevä ihminen tietää sen.
Monet ihmiset ovat syntyneet samoina päivinä, mutta ovat täysin erilaisia, joten huutia moisille horoskooppi-jutuille.


Astrologinen tieto on pelkkää silmänlumetta. Ajatelkaa nyt nuoret, se on sama asia kuin joulupukkiin uskominen.


Uskoisin että Satu-tätikään ei usko horoskoopin vaikuttavan ihmisen luonteeseen yhtä paljon kuin IHMINEN ITSE. Ottakaa ihminen IHMISENÄ, älkää jonain tähtenä!

Äänestä

en tiedä taurulan horoskooppia. en ole netistä ainakaan löytänyt, kun sitä on täällä monet kerrat kyselty. kannattaa pitää silmät auki mikäli luet juorulehtiä, koska niissähän on usein julkkisten syntymäpäiviä..tommi on tosin ei-niin-tunnettu näyttelijä, että sitä voi olla hyvin vaikeaa löytää.
edelliselle kirjoittajalle vaan tiedoksi, että astrologia on myös tiede, jota on tutkittu. se on kyllä hyvin kiistelty aiheena, että sikäli uskokoon ken tahtoo. ei ole silti oikein tulla tänne tuomitsemaan ihmistä, joka on asiasta kiinnostunut. itse olen aihetta jonkin verran tutkinut, ja olen huomannut etenkin eri horoskooppimerkkien luonnetta kuvaavien analyysien pitävän yllättävänkin paljon paikkaansa. ne eivät välttämättä ole yhtä humpuukia, kuin lehtien päivä-, viikko- tai kuukausihoroskoopit. keskustelun aloittajakin on varmaan nimenomaan kiinnostunut tommista ihmisenä, ja haluaisi horoskoopin avulla selvittää hänen luonnettaan, eikä vain lukea lehdistä, että mitähän sille tommille tällä viikolla tapahtuu.

Äänestä

en voi auttaa tässä asiassa.
Ja myönnettäköön se tosiasia, että horoskoopit ei muutenkaan kuulu minun kiinnostuksen kohteisiin ;)

Äänestä

On tosi loukkaavaa udella ihmisen horoskooppia, jos hän ei itse sitä edes halua kertoa, menet henkilökohtaisuuksiin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoa kaipaava kirjoitti:

Hei Satu-täti!


Tiedätkö Tommi Taurulan syntymäaikaa/horoskooppia?

Kiinnostaisi tietää ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu