Usko ilman tekoja on kuollut. Pyhityselämä jatkuu koko elämän. Pyhitystä ei ole ilman Jumalan käskyjen pitämistä. Sapatti on merkki josta Jumala tuntee ne ihmiset jotka häntä palvelevat.
Usko ja teot
3
170
Vastaukset
- neljä enkeliä
Liittyykö Kristinuskoon muuta kuin sapatti ja 4 käsky?
- tunnustus
että viettää sapattia tarvitaan pelastukseen.
Ilman sen mainitsemista on viettäminenkin turhaa.
"Suun tunnustuksella pelastutaan". tunnustus kirjoitti:
että viettää sapattia tarvitaan pelastukseen.
Ilman sen mainitsemista on viettäminenkin turhaa.
"Suun tunnustuksella pelastutaan".Haloo, kuulenko nyt oikein? Ettäkö tarvitsee tunnustaa suullaan viettävänsä sapattia, jotta pelastuu?
Sapattiko se on Jumala? Sapattiko se kuoli synnittömänä ristillä ihmisten synnit päällään? Sapattiko on se ainoa nimi, joka ihmisille on annettu? Sapattiko nousi kuolleista ja meni taivaan valtaistuimelle? Sapattiko se on tie totuus ja elämä? Sapattiako on julistettava kaikille kansoille pelastukseksi?
Pyhää Henkeä adventistien touhuissa ei ole ollut tähänkään asti, mutta nyt on viimeinen järjen hivenkin hävinnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1858529
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264618- 504178
- 593712
- 513186
- 502940
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262646- 422436
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382143- 292086