-
on saanut demarit ja kepun paniikkiin,
koska nyt luodaan asetelmia myös runsaan vuoden päästä pidettäviin eduskuntavaaleihin.
Kokoomus nuoren ja osaavan puheenjohtaja Jyrki Kataisen johdolla on menossa kohti vaalimenestystä.
Sauli Niinistön kannatus ainakin kenttätuntuman mukaan on nousussa. 2-kierros pelottaa demareita,
koska Halonen on mokannut viime viikoina niin paljon ja osoitttanut melko vaatimattoman jopa surkean johtamistaitonsa.
Kokoomuksen vaalikampanja ja johdonmukainen toiminta
1
115
Vastaukset
- mielenkiintoista
Näkökulmasi on mielenkiintoinen. Tuohon tulkintaan voi tulla vain ymmärtämättä kansan syvimpiä tuntoja. Harvoin on nähty niin epäonnistunutta kampanjaa kuin Niinistöllä on.
'Työväen presidentti' vetoaa niihin oikeistolaisiin voimiin, jotka toivovat voivansa alistaa työntekijät orjiksi ilman kunnon palkkaa. Ne äänet Niinistö olisi saanut muutenkin. Ratkaisevaan ryhmään, julkisen sektorin sinikauluksiin, sillä on ainoastaan negatiivinen vaikutus.
Kataisen osuus on ollut pelkkää hiljaisuutta koko hänen puheenjohtajakautensa ajan muutamaa älytöntä lausuntoa lukuunottamatta. Sekä Kataiselta että kampanjalta puuttuu rohkeus. Jämäkkä puheenjohtaja ja ehdokas ottaisi kantaa stubbailuun ja sasismiin. Ääntä ei vaan ole kuulunut.
Oletko huomannut, ettei Niinistöä ole alkukiihdtytyksen jälkeen paljon näkynyt medioissa?
Demareiden ainoa murhe on saada omat kannattajat mukaan jo ensimmäisellä kierroksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964764Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083804Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1042210Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621236- 531105
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4851038