suurin valehtelija jonka tiedän on esko aho. toiselle sijalle tulee paavo väärynen ja loppupäätä koristaa loput kepun suurmiehet kake juhantalo sepe kääryläinen ja tupee pekkaroija. saapunki lähestyy samaa valehtelijoiden kerhoa hyvää vauhtia. mitä muuten tämänpäivän uutisissa olikaan? keskusta haluaa valtion ottavan LISÄÄ velkaa!!!! neljässä vuodessa ahon hallitus otti 360miljaardia lisää jota meidänkin lapset maksaa vielä pitkään. tukiaispuolue se on eikä siitä miksikään muutu vaikka voissa paistais.
kepun kujanjuoksu
kommari
2139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kuiteskin, ettet ole kommari;) Ja edelleen arvaan, että suurimmat lannanpuhujat tulevat Demareiden poppoosta. Vaihtoehtoisesti, Demarit ovat rehellisiä, he vain jättävät asioita kertomatta äänestäjilleen?
ja vielä laillinen sellainen. Keskustan jäsenyys on vastaava meriitti kuin linnatuomio.
Taitaa muuten tosta jäätteenmäestä tulla pahempi riesa kuin lopettavasta puhemiehestä. Katsotaan, montako miljardia jäätteenmäen aivoitukset tulevat maksamaan.