Palveluammatti

Hyvä on, minä olen joutunut tähän palveluammattiin, ja sen minä teille kostan. Varmaan ette juoksuta minua. Enkä sano päivää enkä tervetuloa. Minullakin on ylpeyteni. Asiakkaat ovat sitä paitsi yleensä typeriä. Pitäisikö ihmisille jumalauta vielä hymyillä?
4263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ettei tytöllä olisi taas NE PÄIVÄT kun pitää yksinkertaisesta asiasta kiukutella?

Äänestä
  • Onkos Eskolla NE päivät ku jää ilman, kun pitää asiasta tehdä YKSINKERTAINEN????

    Äänestä

Kerrot johtajalle, jos valittavat että irvistäessä hampaan rako näkyy, että otat loparit heti.

Äänestä

aika hyvän heitit, sihteerikkö

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sihteerikkö kirjoitti:

Hyvä on, minä olen joutunut tähän palveluammattiin, ja sen minä teille kostan. Varmaan ette juoksuta minua. Enkä sano päivää enkä tervetuloa. Minullakin on ylpeyteni. Asiakkaat ovat sitä paitsi yleensä typeriä. Pitäisikö ihmisille jumalauta vielä hymyillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu