Itelläni ei ole oikeastaan kavereita keiden kanssa ns. hengata vapaa-ajalla, siispä tulee vietettyä paljon koneella aikaa, liikaakin. Lenkillä tulee käytyä aika usein, tennistä harrastelen sikäli kuin pystyn, mutta tämä kun on niin pieni paikkakunta niin pelaajia on liian vähän eikä löydy riittävästi pelikavereita. Mikä näitä tylsiä päiviä piristäisi ? :/ Aikaa on tekemistä ei...
Miten kulutat vapaa-aikasi ?
8
542
Vastaukset
- alkaa..
..lukemaan kirjoja. Siinä sivistyy ja saa itselleen aika paljon. Aivan sama mitä lukee, mikä vain itseä miellyttää.
- tyttö22..
Arkisin vaan töitä töitä töitä, joten ei jää aikaa mihinkään muuhun. Viikonloppuisin sitten tylsyys iskee.. joten yleensä juon siideriä, kaljaa jne, ja istuskelen koneella. Aika jännää elämää joo, mutta iteppähän oon valinnut. Ystävät on kaikonneet sen takia, kun kyllästyivät siihen, että tapasin heitä vain silloin kun itse halusin/ehdin. En edes muista koska olisin viimeksi käynyt edes esim. baarissa, vaikka ennen olin varsinainen baariluuta :D
- ..........
jotain alkolipitoista? Jopa ollessaan koneen ääressä!?
Tiedätkö mitä? Minä itse juon tällä hetkellä mehua..... Taitaa olla Valion Rypäle täysmehu juuri kädessäni.
Joo ja kirjoita vain "ei kiinnosta". Uskon hyvinkin sen, että alkoholittomia ja alkoholillisia kiinnostavat aika lailla eri asiat. Moni, joka on tottunut juomaan, voisi pitää aika lapsellisena tällaista erottelua, juoko nyt koneen äärellä siideriä vai mehua. Mutta minä kun olen tällainen... olen ollut absolutisti koko ikäni. - KORJAUS.
.......... kirjoitti:
jotain alkolipitoista? Jopa ollessaan koneen ääressä!?
Tiedätkö mitä? Minä itse juon tällä hetkellä mehua..... Taitaa olla Valion Rypäle täysmehu juuri kädessäni.
Joo ja kirjoita vain "ei kiinnosta". Uskon hyvinkin sen, että alkoholittomia ja alkoholillisia kiinnostavat aika lailla eri asiat. Moni, joka on tottunut juomaan, voisi pitää aika lapsellisena tällaista erottelua, juoko nyt koneen äärellä siideriä vai mehua. Mutta minä kun olen tällainen... olen ollut absolutisti koko ikäni.Piti kirjoittaa tuohon että ALKOHOLIpitoista.
- ukko40
Oli kuin omasta suusta tuo kirjoitukses. Työ vie ajan. Itsekin olin kapakassa joka viikko joskus, nykysin koneella. Tosin rahat säästyy muuhun, ja kesäsin tulee kyllä kierreltyä moottoripyöräkokoontumisia viikonloppuisin. Talvet on perseestä. Toisaalta talvella tulee käveltyä ja treenattua vatsalihaksia. (jaksan tehdä 1000 liikettä) No vitsi... :)
- olen
jäänyt koukkuun heviin ja rock'n'rolliin. Niitä tulee luukutettua aina kun ei huvita läteä mihinkään. Ryyppäämiseen ja opiskeluun menee jonkun verran ajasta myös. Toisinaan myös em. yhdistettynä. Pitäisi varmaan töitäkin hankkia?
- Hani85
mutta silloin kun sattuu vapaa-aikaa olemaan niin siivoan, tapaan kavereita, käyn ostoksilla, katson teeveetä, nukun, juhlin tai matkustelen..
- Lolita1982
ala siekin autoharrastajaksi... aika kuluu nättiin joko auton ratissa tai niitä laitellessa. Ainoa ongelma on, että tuohta saisi olla hieman reilummanlaisesti, jos aikoo kokoelmaa saada kasaan... nimim. kokemusta on! ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724204Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o963627Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363339- 512880
- 402358
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182349Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222082- 231696
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami141537Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?321526