Frendit

mikä jakso?

Muistatko sen jakson, jossa vietettiin kiitospäivää ja monica halusi tarjoilla ruoan hienoilta häälahjaksi saaduilta lautasilta. Sitten lopussa chandler onnistui rikkomaan ne, ja yritti salailla asian monicalta...

Mikäköhän jakso se oli, ja miltä tuotantokaudelta?
Oon yrittäny noita boxeja katsella ja etsiä, mutta en vaan meinaa löytää. Muistaakseni vaan oli aivan loistava jakso...
:)

11

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • godisawoman
      • Tietäjä84

        ...XD!!!


      • godisawoman
        Tietäjä84 kirjoitti:

        ...XD!!!

        Semmonen 250 jaksoo, arvaa rupeenko yöllä kahelta hakeen sieltä sitä yhtä jaksoo.


      • Tietäjä84
        godisawoman kirjoitti:

        Semmonen 250 jaksoo, arvaa rupeenko yöllä kahelta hakeen sieltä sitä yhtä jaksoo.

        Mut ei tartte tommosille n00beille ...mut MULLE pitää ...pitäiskö kysyy mikäs jakso se oli ku... XD!!!


      • godisawoman
        Tietäjä84 kirjoitti:

        Mut ei tartte tommosille n00beille ...mut MULLE pitää ...pitäiskö kysyy mikäs jakso se oli ku... XD!!!

        Joku fiksumpi hoiti asian eikä mun tarttenu tehä mitään. Case solved, Sherlock. Pitäskös taas kattoo Frendit joku päivä, jääny nää nykyset uusinnat yhteen jaksoon?


      • Tietäjä84
        godisawoman kirjoitti:

        Joku fiksumpi hoiti asian eikä mun tarttenu tehä mitään. Case solved, Sherlock. Pitäskös taas kattoo Frendit joku päivä, jääny nää nykyset uusinnat yhteen jaksoon?

        Annat toisten hoitaa vaikka ite osaisin ...no voihan sen silleinki tehä ...joskus ei kyllä oo jotain ja sit et osaakkaan ...XD!!! Joo ja mullaki jääny Frendien uusinnat yhteen ...tai no 1½ ...ois nyt aikasemmista alottanu ...tylsii noit uudemmat!!!


    • se tämä

      8. kausi ja jakso 9, jolloin vierailevana tähtenä oli Brad Pitt. Jaksossa Monica tarjoilee Kiitospäivän ateriaa ja Joey on luvannut syödä yksin koko kalkkunan.

      • ollutkaan...

        mutta kiitos kuitenkin!


    • ...
    • PALJON!

      Tämähän se olikin!!

      • ...

        Kyseinen jakso pitäisi tulla Subtv:ssä huomenna maanantaina klo 20:00.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe