Agnes - koulukiusaaja

Puolasta

Törkeää vetää noita koulukiusaajajuttuja. Jokainen tietään nuoruudesta, että sitä oli ja aina tulee olemaan. Eräät kiusaa ja eräitä kiusataan, paha harmi molemmille.

Agnes koulukiusaaja? Yleensä artistiluonteeseen kuuluu ehdottomuutta ja päällekäyvyys (ei tuolla luovuttavat pärjää), epäilen normaalikaavan mukaan myös hän on ollut jyrääjä ja koulukiusaaja. Päätellen myös hänen tekosistaan, hänen ympärillään olevilla ihmisillä ei ole voinut olla helppoa.

2

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mieti uudelleen

      HERÄÄ: VAIN YLANDERIN KATRISTA OLLUT PUHETTA KOULUKIUSAAJANA!!!!!


      Ja myös täyttä skeidaa toinenkin väitteesi että: ''Jokainen tietään nuoruudesta, että sitä oli ja aina tulee olemaan. Eräät kiusaa ja eräitä kiusataan, paha harmi molemmille''.
      ''

      Mietippä uudelleen, sillä harmia siitä on vain syyttömälle kiusatulle/kiusatuille.
      Eikä kiusaus-asian pitäisi muutenkaan olla noin kuten sanot. Asiaan pitää puuttua jos kiusausta ilmenee, eikä vain ''passiivisesti'' hyväsyä.

      PS: Taidat olla nykyinen tai entinen koulukiusaaja? Kukaties jopa joku Ylanderin kiusaajakaveri, joka yrittää nyt vähätellä koko asiaa? EI ONNISTU!

      • ...

        kohta te viel sanotte että Pete ja Ilkkakin on ollu koulu kiusaajia...lopettakaa jo jutut koulukiusaamisesta!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      102
      6508
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      84
      4954
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      107
      3218
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      3062
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2265
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1636
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1231
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1222
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1136
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      904
    Aihe