Uusi galluppi

Kaikki merkit viittaavat että kannatusket muuttuu!
Katsokaapa ensi viikolla tulee uusi galluppi jossa Halosen kannatus on alle 50%.
2178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

haluavat olla voittajan puolella. Nyt kun muutos on lähtenyt liikkeelle, se voi voimistua. Muutkin rupeavat ajattelemaan, että oliko se Halonen sittenkään äänen arvoinen. Kun kannatus vähenee Halosen vaalijoukot voi säikähtää ja mennä paniikkiin. Taktiikka oli hiottu käymään hiljaista "sammutetuin lyhdyin"-viivytystaistelua. Nyt kun alkaa tulla turpiin, menee pasmat sekaisit, kun pitäisi vaihtaa rytmiä. Ikään kuin aina Suomen jääkiekkojoukkueella, kun vastustaja alkaa kirimään tappioasemasta.

Äänestä

...oli yhä mykistävät 63-66% vastustajasta riippuen, joten iisisti vaan. Uutisvuoto, Itsenäisyyspäivän juhlat, Uudenvuodenpuhe ja tv-väittelyt kirittävät Tarjan voittoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_6874702 kirjoitti:

Kaikki merkit viittaavat että kannatusket muuttuu!
Katsokaapa ensi viikolla tulee uusi galluppi jossa Halosen kannatus on alle 50%.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu