Voi herran jestas näitä rasittavia viestejä.
Puuttumatta Agnesin taustoihin voin musiikin ammattilaisena sanoa, että ei hän sen paremmin kuin muut Idols-finalistit menestyisi maailmalla.
Agnesin englannin ääntäminen on niin heikkoa ja laulutaito ja karisma ei riitä. Eikä Suomen Idols-kisassa pärjäämisen ja voittamisen kriteeri ole miten ulkomailla menestyisi, vaan miten Suomessa. Niin ja sitten nuo Katrin mollaamiset, mitä kaksinaismoralisimia. Ensin kirjoitetaan kiihkolla, että ei sen musiikin esittämiseen ja idoliuteen vaikuta, jos Agnes on hylännyt lapsensa, jos hän on ollut seksiravintolassa töissä, jos hänellä on alkoholiongelmia jne. Mutta jos Katri on jossain karaokessa juonut siideriä, niin se on aivan hirveätä. Siis tästä voi tehdä sen johtopäätöksen, että jos Idols-kisan finalisti on Puolasta niin hänellä saa olla millainen tausta tahansa ja saa tehdä mitä vain ja se on eksoottista ja kuuluu rocktähden elämään. Mutta... jos finalisti on suomalainen niin hänen täytyy olla täysin puhtoinen esimerkki. Huhhuh!!
Mielestäni kuka tahansa jäljellä olevista voi voittaa. He ovat taidoiltaan melko tasaisia. Joku on parempi laulamaan kuin toiset ja jollain taas on parempi esiintymistyyli. Niin ja turha moittia finalistien pukeutumista eri esityksissä. He eivät itse valitse vaatteitaan ja kampaustaan, vaan,kuten luulisi kaikkien tietävän, ne stailataan heille.
Rasittavia viestejä
4
158
Vastaukset
- ...
Juu, tuntuuko nyt helpommalta kun pääsit avautumaan??!! Painoiko asia pahastikin mieltäsi??
- linjoilla!
Mua kans huvittaa toi jeesustelu tän Katrin rivojen laulujen kanssa!:D Samoin toi liiallinen esiintymisen ja stailauksen arvostelu!
Oon kuiteski sitä mieltä, että jos jotain noista lähtisin "tyrkkimään" ulkomaille, niin kyllä se taitais silti olla Agnes. Hänellä sentään on oma persoonallinen tyylinsä ja oma soundinsa. En itsekkään tosiaan veikkais mitään maailmanvalloitusta, mutta jos vaihtoehtoina on noi finalistit, niin valintani on selkeä. Tosi vaikea kuvitella Katria, Ilkkaa tai Peteä ulkomaanvalloituksessa!:D- *stylisti*
Ihmiset muuttuu ja voidaan muuttaa..muistatko vielä Hanna Pakarista kun voitti ja minkänäköinen on nyt..muutósta on tapahtunut..mun mielestä on halvan huoran näköinen, siksi kai jotkut tykkää Agneksesta, vähän samantyylinen, hutsumainen.
- jos ei ole suuta
sanoa stylistille omaa ehdotusta ja pitää siitäkiinni! Se olisi jo perusedellytys Idolille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330728Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764141Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972714Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1321879Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901654- 861584
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751561Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591488Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721238