Kyykkypuolueen edusmiehet

Seuraaja.

Kyykkypuolueen edusmiehet SAK:sta linnanjuhlissa juovat reilunkaupan kahvia lapsityövoimalla Thaimaassa tehdyissä silkkipuvuissaan.Ja tosiaan,meinas unohtua,moittivat globalisaatiota.

5

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tärkeen kannustamisen

      Sak:n herrat kannustaa työnteettämistä pimeenä verottajan tietämättä,vaatteiden varsinkin miestenpukujen teetäminen pimeenä.
      Harmaantyövoiman kannattajiin kuuluvat ainakin SAK:n puheenjohtaja Lauri Ihalainen,apulaisjohtaja Matti Viialainen ja sitten työväestön etuja ajava vasemmiston kansanedustaja Matti korhonen.
      Paljon puhetta ja katteetomia lupauksia näiltä pettureilta,teot osoittavat miesten moraalin äänestäjänä kyllä muistan esimerkkinne.

    • värväys tilaisuuden

      Vieläpä niinkin komeissa puitteissa kuin sak:n kokoushuoneessa.
      Pimeäntyön ja ulkomailla teettämistä kannustava huijatuksi tullut metallityöväenliiton Matti Roppola tilittää iltalehdessä.
      -Siinä ei kaun nokka tuhissut,kun hän oli mitat ottanut.Hän ilmoitti,että toimitusaika on kuukausi ja tarvitsi heti puolet rahoista,200 euroa.Maksoin rahat eikä tullut edes kuittia pyydettyä.

      Tässä näitä huippu esimerkkejä tyhjänpuhujista ja liitonmiesten/naisten rahoja kuppaavista huijareista jotka tavoittelevat vain omaa etuaan.Uskokoon ken haluaa SAK:n ja muiden herrojen hyväntohtoisuuteen.

      • MATTI ROPPOLA

        Porukoineen setvii käryn jälkeen julkeasti
        -Tajusimme ettei 400 euron mittapuku voi tarkoittaa kotimaista työtä.Siinä sitä funtsittiin,että voi perhana.Ajattelimme,että pitäisikö vahinko kärsiä nahoissamme,sillä tästä voi tulla julkinen juttu,mutta ajattelimme,että on kansalaisvelvollisuus panna tämä poikki ja teimme rikosilmoituksen.

        Niin ei se julkeus loppunukkaan tähän herroille pitäisi maksaa vielä korvauksia pimeän työnteettämisestä ulkomailla.Onko SAK:n ja metallityöväenliiton herroilta lähtenyt mopedit lopullisesti käsistä.


      • T u t k a i n
        MATTI ROPPOLA kirjoitti:

        Porukoineen setvii käryn jälkeen julkeasti
        -Tajusimme ettei 400 euron mittapuku voi tarkoittaa kotimaista työtä.Siinä sitä funtsittiin,että voi perhana.Ajattelimme,että pitäisikö vahinko kärsiä nahoissamme,sillä tästä voi tulla julkinen juttu,mutta ajattelimme,että on kansalaisvelvollisuus panna tämä poikki ja teimme rikosilmoituksen.

        Niin ei se julkeus loppunukkaan tähän herroille pitäisi maksaa vielä korvauksia pimeän työnteettämisestä ulkomailla.Onko SAK:n ja metallityöväenliiton herroilta lähtenyt mopedit lopullisesti käsistä.

        Olen ostanut joku vuosi taaksepäin Suomessa jälleenmyyntiliikkeessä 1 400 e puvun (täysin saman puvun hinta Suomessa 1kk oston jälkeen) valmistajan omasta liikkeestä hieman alle 400 e:llä. Ei mittatilauspuku, mutta erittäin tunnettu ja arvostettu merkki - firman omasta myymälästä Euroopassa. Mittatilauspuvut maksavat yleensä samaa luokkaa, kuin hyvälaatuiset valmisbvaatteet, mutta hyvälaatuiset jonkin verran enemmän. Kaupan katteet ovat vaatepuolella Suomessa aivan sikamaiset. Esim. H&M:ää saa puoleen hintaan H&M:n keski-euroopan liikkeestä, ellei sitten ole alennusmyynti menossa; eli silloin saa vieläkin halvemmalla.

        = jos teet vuoden vaate-ostokset kerralla, tee shoppailumatka Eurooppaan.

        Ei muuta noista polkumyyntiväitteistä.


    • demarien vihollinen no1

      ...hahaha...koska itse Halonen kävi vaalireisullansa virolaisella kölillä ja jätti suomen merimiehet rannalle ruikuttamaan.
      ja paskansi suomen lahdelle parinkilometrin kakki lautan, joka siellä nyt ajelehtii pitkin suomen lahtea....

      SAK pomot tilaavat armaani puvut orja työmaista...Halosen piiri laajenee: ihmiset jotka eivät toimi niinkuin esittävät, koska se mitä he esittävät on mahdotonta toteuttaa...vastustetaan huvikseen ja ollaan "köyhien" ystäviä.............

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4088
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    10. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    Aihe