TEKNISESTI

O-Opettaja

Ilkka on ainoa, jossa on potentiaalia laulajaksi. Hänen äänialansa sopii täydellisesti poppiin. Hän on lisäksi ainut, jolta löytyy tarpeeksi musikaalisuutta. Agnesilla on myös tarkka korva, mutta luulen, että hän ei kovin montaa vuotta pysty laulamaan, jos ei mene laulutunneille ja muuta tekniikkaa/laulutyyliä.

Pete/Katri saavat kyllä laulella, mutta ei heistä koskaan voi tulla mitään erityistä. Esimerkiksi
Petestä huomaa, kuinka hän on yrittänyt kunnianhimoisesti hioa ääntään, mutta hänellä ei vain ole potentiaalia.

7

446

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hullu juttu

      olet luova , kiitos

    • Tuisku

      ...

    • Louiis

      Kyl puhut asiaa. Peten viimeisessä laulussa oli taimi aivan hukassa.

      Oon opiskellu lauluu pitkään ja noist on pakko sanoo et kukaan ei ei ole mitenkään erityinen laulaja tai esiintyjä. Kyllä Ilkasta on laulajaks, mut se vois panna ittensä ihan tosissaa pelii.

      • ....

        sanokoon asiantuntijat mitä tahansa mut kansahan se on ketä loppujen lopuks päättää mitä haluaa kuunnella...


      • hakusessa!

        Se hermoilee ja yrittää vetää huumorilla esityksensä läpi!


      • Parhaat

        Lauloivat tänään parhaat biisit. Ne ovat ainoat artistit tässä kisassa. Jäi vain ihmetyttämään, että miten se Agnes saa joka ainut kertaa laulaa, jonkin rock tai vähintäänkin rock-henkisen biisin.


    • PÄIN P:TÄ

      Kisan myötä Ilkan suoritukset ovat vain heikentyneet! Se ei kerro lahjakkuudesta, päin vastoin.

      Pete taas kehittynyt koko ajan. Se kertoo lahjakkuudesta.


      -P

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      83
      5114
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      73
      4678
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2997
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      85
      2924
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2414
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      60
      2034
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      22
      1805
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      113
      1425
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1318
    Aihe