Protestoikaa: IdolsOhjelma rasistien käsissä?

ääriryhmien käsissä

Tämä on karu totuus - kisa on nyt ääriryhmien käytössä eikä tvan suomalainen enää halua olla missään tekemisissä rasistisen ohjelman kanssa!

Minä en enää osallistu ja protestoikaa Maikkarille!

Toisaalta kun katsoo tuota tuomariston tasoa, niin eihän siellä hengen jättiläiset istu.

Miten sitten ohjemaa seuraisi muu kuin Suomipatriootit typerykset. Joita ei erota amerikkalisesta ees se hampurilainen.

5

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toisinto?

      Ihan kuin suomalaiset olisivat tulossa hulluiksi rotuoppinsa kanssa: pigmentti ratkaisee jo lauluarvonkin!

      Todella huolestuttavaa!

    • mutta...

      Suomen kansa on tosi rasistinen (löytyy kyllä poikkeuksiakin!!). Varsinkin kun ulkomaalainen on parempi esim. laulaja kuin suomalaiset, kuin tässä kisassa tapahtui.

    • ei voi muuta

      odottaa kuin että ohjeet tulevat sieltä. Ja turha sitten amistasolle vajota lääke-ehdotuksi:minä olen itse niitä jotka niitä määrää.

      Ihan selvä poliittinen takajuoni on tässä. En tiedä onko sitten hyvä.

    • varatuomari

      ja (alleviivaan) Jos suomalaisilla olis mitään niinku (alleviivaan) Nuottikorvaa ja mitään tajua Musiikista, olis joku muu ku Agnes pudonnu.

      Tosin Agnesilla oli kans omat maneerinsa ja joka show oli sitä samaa käsi 90-asteen kulmassa, hymy siihen ja siihen väliin -meininkiä että mä en kyyneliä tän pudotuksen takia kuitenkaan vuodata. Ja en ole vuodattanu aikaisemminkaan.

      • ja Katrin leirikö

        asialla? Toivottavasti näet edes omantunnon kohtuudella että se on Agnes jota ollaan todella loukattu!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3799
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1845
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      754
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      698
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      56
      697
    Aihe