Protestoikaa: IdolsOhjelma rasistien käsissä?

ääriryhmien käsissä

Tämä on karu totuus - kisa on nyt ääriryhmien käytössä eikä tvan suomalainen enää halua olla missään tekemisissä rasistisen ohjelman kanssa!

Minä en enää osallistu ja protestoikaa Maikkarille!

Toisaalta kun katsoo tuota tuomariston tasoa, niin eihän siellä hengen jättiläiset istu.

Miten sitten ohjemaa seuraisi muu kuin Suomipatriootit typerykset. Joita ei erota amerikkalisesta ees se hampurilainen.

5

328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toisinto?

      Ihan kuin suomalaiset olisivat tulossa hulluiksi rotuoppinsa kanssa: pigmentti ratkaisee jo lauluarvonkin!

      Todella huolestuttavaa!

    • mutta...

      Suomen kansa on tosi rasistinen (löytyy kyllä poikkeuksiakin!!). Varsinkin kun ulkomaalainen on parempi esim. laulaja kuin suomalaiset, kuin tässä kisassa tapahtui.

    • ei voi muuta

      odottaa kuin että ohjeet tulevat sieltä. Ja turha sitten amistasolle vajota lääke-ehdotuksi:minä olen itse niitä jotka niitä määrää.

      Ihan selvä poliittinen takajuoni on tässä. En tiedä onko sitten hyvä.

    • varatuomari

      ja (alleviivaan) Jos suomalaisilla olis mitään niinku (alleviivaan) Nuottikorvaa ja mitään tajua Musiikista, olis joku muu ku Agnes pudonnu.

      Tosin Agnesilla oli kans omat maneerinsa ja joka show oli sitä samaa käsi 90-asteen kulmassa, hymy siihen ja siihen väliin -meininkiä että mä en kyyneliä tän pudotuksen takia kuitenkaan vuodata. Ja en ole vuodattanu aikaisemminkaan.

      • ja Katrin leirikö

        asialla? Toivottavasti näet edes omantunnon kohtuudella että se on Agnes jota ollaan todella loukattu!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1925
    2. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      842
    3. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      812
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      724
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      703
    6. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      670
    7. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      664
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      639
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      637
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      627
    Aihe