Ohojen, Seiskojen poltto torilla?

olisiko rikos

Jos pitäisimme mielenosoituksen jossa poltettaisiin Seiskoja ja Ohoja ja kaikkia Agnesta mollanneita lehtiä?

Olisiko se rikos? Ihan siististi ja näyyttävästi poltto kuiteskin?

Ja sitten kerrotaan ettei haluta Suomesta muulakaisvihamielistä !

Olisko ideaa. Jokainen ottaa isolle torille lehdet ja eikun roihuamaan purkissa. lehdistön edessä repisimme oikein ne ja sylkisimme ja tallaisimme..

10

482

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikki mukaan
    • ja saisi varmasti

      tilaa lehdistössä ja muussakin mediassa. siinäpä Idols organisaatio joutuisi hieman miettimään toimintatapojaan lehdistön kanssa.

      • http://keskustelu.suomi24.f...

      • sano paikka

      • ehdotan
        sano paikka kirjoitti:

        tunnut olevan lähempänä Hesaa. Olen itse Kuopiossa. Pääsen Hesaan.Voisihan sitä järkätä ympäri maatakin.

        Ehdotan paikaksi Helsingin Senaatintoria. Ympäri maankin voi toki järjestää.


    • .....
      • ja enää ajankohta?

        Ehdotuksia-mahd monen pitää päästä paikalle- sellanen aika.

        Aamu TV studioiden lasiseinien taustat olisivat myös oivia protestipaikkoja: siellä kun näyttäs seiskaa jossa Agnes ja Ohoa ja hieman sytkärillä polttelis mailliksi kameralle- eiköhän studiossa alettaisi keskustella asioista?


    • Impaler

      Mielenosoitus siitä, ettei jotakuta äänestetty viihdeohjelmassa? Naurettava ajatus(provo?)

      Pidin ja pidän Agneksesta ja laulusta, mutta minkä ihmeen takia maksaisin hömppäviihteestä, Jos olisi ollut esim. ilmainen nettiäänestys, niin olisin äänestänyt, ehkä.

      Agneksesta piti fiksummat hyvän sävelkorvan omaavat ihmiset jotka pitivät Agneksen sielukkuudesta. Nämä ihmiset eivät kuitenkaan viitsi äänestää junttiohjelmien tekstiviestiäänestyksissä.

      • Idols oli vain eräs

        etappi siitämiten Suomi on liukumassa rotuerotteluun ja rasismiin ja miten meille luvattu laki ei olekaan sama kaikille-mielivaltaan!

        Olemme luisumassa pikkuhiljaa samaan mitä tapahtui Balkanilla ja mitä tapahtuu jo Ranskassa.


      • eri asiaa

        Mielenosoituksen tarkoituksena on boikotoida roskalehdistöä vastaan. Kyse ei ole kenenkään putoamisesta tai jatkoon pääsystä, vaikka nekin tähän jonkun verran liittyvät. Tarkoituksena on saada ihmisiä ymmärtämään minkälainen negatiivinen ja paha valta tuolla törkylehdistöllä on.

        Jotkut eivät vain oikeasti ymmärrä lehdistön negatiivista valtaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      127
      2333
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      950
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      128
      949
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe