Tamponimoka

Et vain osaa

Tästä tuli mieleen.

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000017&conference=1500000000000156&posting=22000000008967935

Miehet ei oikein ymmärrä naisten asioista.

Oma mokani: Seurustelumme alkuvaiheessa oli nykyisen vaimoni kanssa jotain puhetta tamponeista... Jotenkin tulin kertoneeksi, että tamponin koko valitaan tavaran koon mukaan, kuten pultti reiän koon mukaan.

x¨åäx¨åä'...kyllä hävetti. Vaimoni nauroi hysteerisenä. Itse tosiaan luulin tuolloin niin ja käsittääkseni osa miehistä luulee niin. Joskus ryyppyporukassa tuli miesten kanssa puhetta tamponeista ja niinhän se vain oli.

Koittakaas naiset testata miesten tietoa.

4

2995

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Black magic woman

      Hihii!

      Se koko valitaan kuukautisvuodon määrän mukaan, ei siinä reiän koolla ole tekemistä! Entäpä mitstä päin ihmisen anatomiaa löytyvät haarakiila ja kaarituki?

      -the bmw

    • käsitys

      ex muijan kanssa tuli puheeksi ja minä luulin että pieni pienelle ja suuri suurelle. nauroi mulle niin että tippui sohvalta ja kertoi vielä kapakassa tämän.siellä sentään muutama jätkä sanoi että näin nekin on asian käsittäny. ja pakko nyt tähän loppuun lisätä että kyllä se naisenkin "koko"vaihtelee.

      • May

        heh. No kyllähän se röörin kokokin asiaan vaikuttaa. Itselläni on varsin pienikokoinen luola, joten jos tunkisin jonku maxituplajättitamponin sisälleni niin kyllä siinä joku paikka repeis.
        Selvennykseksi vielä..: Kyllähän siinä yhdessä fyysisessa aktiviteetissa paikat löystyy, mutta jos on neitsyt tai lepakko, niin eipä tee mitään hirveen isoa tamponia sisälleen tunkea.


      • AnCku89
        May kirjoitti:

        heh. No kyllähän se röörin kokokin asiaan vaikuttaa. Itselläni on varsin pienikokoinen luola, joten jos tunkisin jonku maxituplajättitamponin sisälleni niin kyllä siinä joku paikka repeis.
        Selvennykseksi vielä..: Kyllähän siinä yhdessä fyysisessa aktiviteetissa paikat löystyy, mutta jos on neitsyt tai lepakko, niin eipä tee mitään hirveen isoa tamponia sisälleen tunkea.

        Ei mikään tambooni oo nii iso, sitäpaitsi ne on tosi joustavia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      126
      858
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      26
      831
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      40
      733
    4. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      705
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      47
      630
    6. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      67
      558
    7. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      57
      555
    8. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      547
    9. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      525
    10. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      53
      516
    Aihe