Luonnonlapsi

pettynyt

Musiikin amattilaisena en voi muuta sanoa kuin että Idolshistorian lahjakkain osallistuja teloitettiin median voimalla. Viimeviikkojen mediarumban tarkoitus oli alunpitäen tarkoitus varmistaa että voitto jää alkuperäiselle kansalaiselle.
Likaista ja julmaa peliä, hävettää olla suomalainen.

2

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samantekevää

      Nyt jos joku taho ja Agnes itse äkkäisi niin tässä olisi oikein hyvä sauma musiikkialalle, jos hän haluaa. Agnes tunnetaan ohjelman kautta, ja tuolla äänellä voi olla vaikeaa epäonnistua... Voittakoon idolsin joku muu, samantekevää. Tuntuisi siltä että sillä Tuiskun pojallakin menee paremmin kuin viimeksi voittaneella.

      • hihhulibeibe

        toivottavasti Agnes tajuaa tehä oman levyn ku vaikka tippuki idolsista niin kyllä silti on mahiksii.. niin varmaan antti on tunnentunpi ku pakarinen..ei voi tietää..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      86
      5352
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      78
      4714
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3017
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      87
      2948
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2514
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2039
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1966
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1439
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe