Missä kilpailun taso??

musadiggari

Ihmettelen kovasti, miten IDOLS-kisan finaaliin on saatu näin huonotasoisia solisteja!!?!? Kukaan näistä kuuden kärkeen kuuluneista ei olisi viime vuoden kisassa päässyt, Agnesia ja Peteä nyt lukuunottamatta, edes 30 parhaan sakkiin. Katrin vibra on tosi järkyttävää toistoa, kuin jonkin heimon tyyliin opittua - ja Ilkka ei osaa laulaa ollenkaan. Mutta nähtävästi ollaan taas kerran tekemässä missi ja mr -kisaa musabisnekseen, harmi! Agnesista toivon kuulevani vielä - nythän media halusi polkea hänet maantasalle ennen kisan finaalia. Mm. tästä johtuen en osta yhtään 7 päivää -lehteä, en IltaSanomia enkä Iltalehteä. Vain näin voin vaikuttaa siihen, mitä media ilkeydellään tekee. Itse asiassa, media vei ehkä Agnesilta työpaikan. Ja se ei mielestäni ole oikein, olisi se sattunut kenelle artistin alulle hyvänsä.

9

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • idoliksi

      ei agnesista ole idoliksi.

      • ei todellakaan

        agnes todella huono laulaja, tai ehkä lauluääni ok,mutta englannin kielen lausuminen ei todellakaan ole kansainvälistä osaamista. Sinne Puolaan vaan takasin tommoset..


      • Hemuli
        ei todellakaan kirjoitti:

        agnes todella huono laulaja, tai ehkä lauluääni ok,mutta englannin kielen lausuminen ei todellakaan ole kansainvälistä osaamista. Sinne Puolaan vaan takasin tommoset..

        Koen olevani oikeutettu kommentoimaan väitteesesi, sillä olen englannin ammattilainen. Niin Ilkka kuin Katri joutuvat tekemään todella paljon työtä pystyäkseen laulamaan jatkossa englanniksi. Heidän ääntämisensä on heikkoa, myös Agnesin aksentti kuului vahvasti. Pete näistä oli paras tosin hänelläkin on petrattavaa...
        Eli englanniksi ei kannata finalistien kuvitella esiintyvänsä ainakaan lähitulevaisuudessa.


    • pantteri

      Olenkin tässä kovasti ihmetellyt, että mikä Suomen pikkutyttöjä oikein vaivaa. Mikä siinä Ilkassa voi olla niin ihanaa!?

      Ja ne kirotut juorulehdet saisivat kyllä haistaa pitkän p...skan! Sillä siitähän se Agnesin putoaminen johtui.

      On se niin valitettavaa, että laulukilpailusta piti tehdä joku helkkarin ulkonäkö-persoona-kilpailu. Mitä jos sama toteutettaisiin Sibelius-viulukilpailussa? Se joka heittää parhaimmat vitsit, voittaisi. Ja se joka soittaa ylivoimaisesti parhaiten, häviäisi, koska olisi kotoisin ukrainasta ja olisi saanut lapsen seitsemän vuotta sitten.

      Mitä väliä sillä, jos joku laulaa taivaallisen hyvin, esiintyy täydellisesti ja hallitsee lavaa, kun Ilkka on niin "hauska"!?

      • sävelkorva

        agnes nyt vaan ei ollut sopiva suomen idoliksi,koittakaa jo tajuta se!


      • musadiggari

        ...että löytyy joku muukin, joka näkee median negatiiviset vaikutukset. Ehkäpä ammattituomariston pitäisi valita kaikki kolme finaalia, joista vasta sitten yleisö pääsisi päättämään.


      • koettaisit
        sävelkorva kirjoitti:

        agnes nyt vaan ei ollut sopiva suomen idoliksi,koittakaa jo tajuta se!

        tajuta, että on lievästi sanottuna hölmöä jankuttaa tuota yhtä ja samaa täällä.


    • järkyttävää kuultavaa.

      kukaan näistä finalisteista ei olisi päässyt jatkoon edellisellä kierroksella. Nyt vaan on käynyt niin, että tuomaristossa istuu liikaa iskelmäpuolen edustajia, joten siksi finalistit on mitä on. Noh, eipä tarvi tuhlata pennejään näiden levyihin. Onneksi. Mun mielestä iskelmäkilpailut on erikseen. Kukaan noista finalisteista ei ole säväyttänyt. Taitaa flopata nuo kisailijat.

    • tuli

      En osta minäkään. Pankaamme juorulehdet boikottiin. Ovat jo liiankin kanssa saaneet vaikuttaa asioihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe